Muzyczne dary od naszych dzieci

Od wielu lat Pani Muzyka zaprasza na swe urodziny dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli Poznania i okolic. Spotykamy się w szkole muzycznej przy ul. Solnej przez kilka (lub kilkanaście) październikowych dni. Powinniśmy świętować 1.października – wtedy przypada MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI, ale zebranie wszystkich przyjaciół MUZYKI w jednym terminie i w jednej sali byłoby zupełnie niemożliwe!

W tym roku odwiedzą nas dzieci z 13 poznańskich przedszkoli oraz z przedszkola w Rokietnicy, a także uczniowie 8 poznańskich szkół i szkół podstawowych z Czerwonaka, Komornik, Swarzędza, Biedruska, Kobylnicy i Lubonia. Sale kameralna i koncertowa wypełnione są po brzegi! Nasi uczniowie grają dla swoich rówieśników na różnych instrumentach – solo i w zespołach, śpiewają, wystąpił też teatrzyk „Doremifasolki”, działający przy świetlicy, a do grona wykonawców dali się zaprosić absolwenci naszej szkoły – obecnie uczniowie POSM II st.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny, ale słuchacze przynoszą dla Pani Muzyki urodzinowe prezenty: trwałą żywność i środki czystości, które przekazujemy potrzebującym (znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej rodzinom, i osobom samotnym-w tym emerytowanym zasłużonym nauczycielom, rodzinnemu domowi dziecka, domom opieki społecznej itp.).