Muzyczne motyle 5B

W piątek, 22 września, klasa 5b koncertowała przed szczególną publicznością. Byli to pacjenci poznańskiego Hospicjum Palium. Pomysł koncertu zrodził się wiosną na lekcji wychowawczej, po spotkaniu z wolontariuszem, który zachęcał do włączenia się w działalność motylego wolontariatu. Dzieci chciały podzielić się z chorymi tym, co mają najcenniejszego: swoim talentem i wrażliwością. Wykonały dwie piosenki oraz kilkanaście utworów, solo, w duetach, wspólnie sobie akompaniując. Całości dopełniały recytacje wierszy ks. Jana Twardowskiego. Koncert był przepiękny, wzruszający. Po występie dwoje dzieci pobiegło wręczyć motyle pacjentom.
Otrzymaliśmy przepiękne podziękowania i prezenty – motyle malowane przez jednego z pacjentów. Usłyszeliśmy, jak ważna jest dla chorych ludzi nasza obecność, ponieważ nie czują się wtedy zapomniani. Dla nas ten występ również był niezapomniany i cieszymy się, że mogliśmy nieść radość i miłość najbardziej potrzebującym.
Koncert przygotowała i prowadziła pani Agnieszka Gandecka. Chór wystąpił pod batutą pani Anny Doleckiej, akompaniowała pani Joanna Majewska. Dzieci przygotowywały się pod kierunkiem swoich nauczycieli instrumentu.

Agnieszka Baranowska-Musik