XXII Festiwal Muzyczny dla Dzieci im. Tadeusza Osyry

W dniach 30.09 i 1.10 na Zamku Górków w Szamotułach odbył się XXII Festiwal Muzyczny dla Dzieci im. Tadeusza Osyry. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół poznańskich (w tym 45 – z naszej szkoły) oraz z Leszna, Słupcy, Zbąszynia, Kalisza, Tarnowa Podgórnego, Przeźmierowa i Sierakowa. 30.09 na koncercie pt. „Muzyka naszym sercom najbliższa” dzieci grały solo i w zespołach, a po koncercie uczestniczyły we wspólnych zabawach przy muzyce w zamkowym parku. 1.10 – w Międzynarodowym Dniu Muzyki – odbyły się warsztaty folklorystyczne i plastyczne, a po nich koncert muzyki ludowej i występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Modraki. Było wesoło i kolorowo! Wszelkim poczynaniom dziecięcym bacznie przyglądał się czarny Kot, pomrukując z zadowolenia i planując już chyba kolejną edycję Festiwalu. Jest to jedyna w swoim rodzaju impreza, gromadząca tak licznie dzieci zaprzyjaźnione z Muzyką z wielu szkół regionu wielkopolskiego. Koncertują one w pięknych zamkowych wnętrzach z radością i niemalże bez tremy, gdyż Festiwal pozbawiony jest pierwiastka rywalizacji, nierozerwalnie towarzyszącego konkursom, a jest po prostu wielkim, radosnym świętem MUZYKI i DZIECI.

Więcej o Festiwalu – jego organizatorach, historii, przebiegu przeczytać można na stronie festiwalowej: www.fmdd.pl