Sukcesy uczniów (V 2022 r.)

Andre Kasztelan z dyplomem za zajęcie trzeciego miejsca.

André Kasztelan, uczeń klasy kontrabasu Pani Joanny Markiewicz, zdobył w kwietniu dwukrotnie III nagrody – na X Polskich Spotkaniach Kontrabasowych w Mielcu oraz na VIII Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowo – Kontrabasowym w Kowalewie Pomorskim. Naszemu laureatowi przy fortepianie towarzyszyła Pani Monika Szkudlarczyk.

W minionym miesiącu kolejne sukcesy odnieśli uczniowie klasy fortepianu Pani Anny Karowskiej. Jana Polak zajęła I miejsce w II Konkursie Pianistycznym „Muzyczne Podróże – Skandynawia”, który odbył się 20 maja w Słupsku. Z kolei Antoni Andrzejewski zdobył III nagrodę na XXI Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie, który odbył się w dniach 7-10 kwietnia 2022 roku oraz II nagrodę podczas II Międzynarodowego Konkursu „Chopin Plus” organizowanego w dniach 26-29 kwietnia w Krakowie.

Podczas X Piotrkowskich Spotkań Fletowych organizowanych w Piotrkowie Trybunalskim II nagrodę w kategorii drugiej zdobyła Helena Malinowska z klasy fletu Pani Doroty Karaniewicz Biedny. Nie są to jedyne sukcesy naszej flecistki. Helena zdobyła również I nagrodę podczas V Kujawsko-Pomorskiego Konkursu Fletowego w Solcu Kujawskim, który miał miejsce w dniu 14 maja 2022 roku. Jest laureatką I nagrody podczas 12th World Open Music Competition w Belgradzie w kategorii Middle Junior.
oraz II nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2022 w Krakowie.

Wielkie brawa dla uczniów, nauczycieli i akompaniatorów! Życzymy kolejnych sukcesów!