II Koncert edukacyjny „Co w muzyce gra”

Uczestnicy drugiego koncertu edukacyjnego "Co w muzyce gra".

W poniedziałek 27 lutego odbył się już drugi w tym roku szkolnym koncert edukacyjny zatytułowany „Co w muzyce gra”. Zgromadził w auli naszej szkoły uczniów od klasy IV po VIII. To koncert do innych niepodobny. Stanowi uzupełnienie i okazję do utrwalenia wiadomości poznawanych podczas audycji muzycznych i literatury muzycznej. Daje możliwość występów uczniom naszej szkoły, nieco starszym z POSM II stopnia i wykorzystuje multimedialne możliwości auli.

W czasie koncertu można było obejrzeć fragmenty nagrań ze światowych estrad, teatrów i przenieść się w dowolną czasoprzestrzeń. Miło było wysłuchać występu Orkiestry Smyczkowej POSM I stopnia pod dyrekcją Pana Jacka Pawełczaka oraz solistów grających na flecie (Barbara Królik z klasy VII b, Zofia Rumież z klasy VI b, Anna Maria Bąk klasy VIII), ksylofonie i wibrafonie (Miłosz Tomczak z klasy VI a) i skrzypcach (Matylda Świdzińska z klasy VI a).

W wykonania koncertowe zaangażowali się też nasi wspaniali pedagodzy – Danuta Taczanowska, Joanna Majewska Andrzej Kulka, Jan Świeca. Całość prowadziła Pani Agnieszka Kozłowska-Dąbek.