Koncert muzyki polskiej w rocznicę odzyskania niepodległości i Powstania Wielkopolskiego

Uczestnicy koncertu w rocznicę odzyskania niepodległości i Powstania Wielkopolskiego.

W dniach pomiędzy 11 listopada (rocznicą odzyskania niepodległości), a 27 grudnia (rocznica przyjazdu do Poznania Ignacego Jana Paderewskiego) odbywa się w Wielkopolsce szereg uroczystości.

W ten nurt wpleciony był koncert, który odbył się 14 listopada 2022 roku, a zorganizowany został przez POSM I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego oraz POSM II stopnia im. Mieczysława Karłowicza, a także Oddział Wielkopolski Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-19 i Komisję Historyczną Komendy Chorągwi Poznańskiej ZHP.

W pierwszej części wystąpiły trzy chóry naszej szkoły oraz kameralny zespół instrumentalny z POSM II stopnia pod artystycznym kierownictwem Agaty Domalewskiej, prezentując polską muzykę ludową.

Po chórach zabrzmiała muzyka solowa – Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki (w opracowaniu H. Melcera), Mieczysława Karłowicza i Henryka Wieniawskiego w wykonaniu uczniów POSM II stopnia.

W przerwie koncertu można było obejrzeć wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej
o Powstaniu Wielkopolskim.

Po przerwie soliści z POSM I i II stopnia oraz kameralny zespół absolwentek wspólnie z publicznością śpiewali pieśni patriotyczne, harcerskie i nawiązujące do Powstania Wielkopolskiego.

Chór uczniów, absolwentek i gości (z liczną grupą członków TPPW i harcerzy – także seniorów) poprowadziła Pani Jolanta Kajdasz, przy fortepianie wszystkim solistom i zespołom towarzyszył Pan Adam Szyszka, a cały koncert opatrzyła słowem Pani Agnieszka Kozłowska-Dąbek.