Koncerty karnawałowe dla przedszkolaków w wykonaniu uczniów POSM I st. nr 1

Uczniowie podczas koncertu karnawałowego dla przedszkolaków.
W dniu 20 stycznia 2023 roku grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielkami Panią Faustyną Lewandowską, Panią Anną Ciszyńską i Panią Joanną Majewską koncertowała w DDPS – Klubie Starówka.
 
Skrzypkowie, harfistki i pianiści zaprezentowali solo i w zespołach utwory „karnawałowe” oraz kolędy, które były akompaniamentem dla chóru seniorów. W wykonaniu duetu rodzinnego zabrzmiały dwie pastorałki ukraińskie. Utwory muzyczne były przeplecione wierszami poetów polskich o tematyce bożonarodzeniowej oraz nawiązującej do Dnia Babci i Dziadka, którym w przededniu ich święta mali muzycy dedykowali wspólnie zagrane i odśpiewane „Sto lat”.
 
Z kolei w dniu 27 stycznia 2023 roku gościliśmy w naszej szkole dzieci z przedszkoli „Zielony, Zakątek”, „Bajkonutki” i „Leonardo”.
 
Młodzi melomani słuchając muzyki karnawałowej obserwowali z bliska instrumenty takie jak perkusja, fortepian, akordeon, flet, gitara, wiolonczela, harfa i szpinet. Zdobyli również dyplomy „Małych kolędników” za wspólne śpiewanie kolęd. Wszystkie koncerty prowadziła Pani Agnieszka Kozłowska-Dąbek.
 
„Biletem wstępu” na nasze muzyczne spotkanie była wpłata dowolnej, symbolicznej kwoty na rzecz wybranej fundacji pomagającej bezdomnym zwierzętom, dla których obecna zima jest szczególnie trudna do przetrwania.
 
Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze wspomnianych wydarzeń.