„Muzyczne dedykacje, czyli Koncert Rodzinny” – fotorelacja

Plakat rysunkowy koncertu "Muzyczne dedykacje".

18 marca 2023 roku odbył się w naszej szkole niezwykły Koncert Rodzinny „Muzyczne dedykacje”.

Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły oraz ich krewni – rodzice, dziadkowie, kuzynostwo. Wystąpiło wiele zespołów w rozmaitym składzie. Było różnorodnie, kolorowo – radośnie, a chwilami nastrojowo. Wszyscy wykonawcy i wspierający ich nauczyciele włożyli w przygotowania do koncertu i w sam występ ogrom pracy i zaangażowania, dostarczając publiczności pięknych przeżyć.

W czasie koncertu poznaliśmy zwycięzców konkursu na najpiękniejszy plakat naszego koncertu.

Oto laureaci:
I miejsce – Zofia Mach, Weronika Kołodziejska, Martyna Kucharska
II miejsce – Celina Nowak, Elżbieta Pyziak
III miejsce – Zuzanna Marchocka, Lilianna Charłampowicz-Jabłońska

Upominki dla zwycięzców i słodycze dla uczestników konkursu ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół Młodego Artysty „Puer Docilis”.

Koncert zakończył się występem dwojga absolwentów naszej szkoły: skrzypka – Henryka Tritta i jego syna – Szymona Tritta, którzy udowodnili, że zainteresowanie muzyką (także tą ambitną – niełatwą, klasyczną), pielęgnowane odpowiednio w rodzinnym kręgu i wspierane mądrym nauczaniem – w szkole może stać się jednocześnie życiową pasją i zawodem. W rodzinie Trittów muzykami są także kobiety. Jadwidze Gałęskiej-Tritt, dawnej nauczycielce i twórczyni szkolnego chóru swój występ dedykowały wychowanki – absolwentki i nauczycielki Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1. Ich występ to dowód na to, jak ważną i piękną funkcję może pełnić muzyka w naszym życiu: jak je wzbogaca, upiększa, jednoczy ludzi – jak w sobotę w ogromnym kręgu przyjaźni, utworzonym przez wykonawców i publiczność podczas wspólnego wykonania harcerskiej „Pieśni pożegnalnej”.

Gratulujemy wszystkim Uczestnikom koncertu ciekawego doboru repertuaru i interesujących prezentacji. Dziękujemy za zaangażowanie i świetną organizację (zarówno podczas próby, jak i samego koncertu, kiedy to sprawna obsługa estrady stanowiła niemałe wyzwanie dla wszystkich występujących).

Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Renaty i Jana Lipczyńskich – fundatorów kwiatów na wiosenny kiermasz, a także anonimowej autorce obrazów – nie tylko kwiatowych. Dochód z kiermaszu wpłynął na konto Stowarzyszenia „Puer Docilis” i będzie cegiełką do zakupu specjalistycznego wózka do transportu delikatnych i mocno już zużytych szkolnych harf.

Do zobaczenia w przyszłym roku – na kolejnym „Koncercie Rodzinnym”.