Podsumowanie „Koncertu muzyki polskiej i wspólnego śpiewania”

W dniu 18 listopada 2023 roku w Sali Koncertowej przy ulicy Solnej 12 odbył się wyjątkowy „Koncert muzyki polskiej i wspólne śpiewanie”. Patronat nad wydarzeniem objęła Komisja Historyczna Chorągwi Wielkopolskiej Związku Harcerstwa Polskiego oraz Oddział Wielkopolski Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

Było niezwykle i patriotycznie – bo muzyką i poezją młodzież i dzieci opowiadali o wydarzeniach z naszej historii. Było również rodzinnie, bo w sali koncertowej spotkała się spora część naszej szkolnej rodziny Solniaków (uczniów i nauczycieli), a także nasze prawdziwe rodziny, przyjaciele i znajomi. Byli też goście honorowi – pomysłodawcy koncertów patriotycznych: hm Wawrzyniec Wierzejewski (prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-19, wnuk jednego z przywódców powstania), hm Piotr Pers (z Komisji Historycznej przy Chorągwi Wielkopolskiej ZHP), harcerze oraz seniorzy.

W imieniu wszystkich organizatorów gorąco dziękujemy wykonawcom, chórzystom i solistom za maksymalną mobilizację i fantastyczny występ. Podziękowania kierujemy również do nauczycieli za wyjątkowe przygotowanie wychowanków do występu oraz rodziców, którzy wspólnie z nami spędzili to sobotnie przedpołudnie.

Wszystkim dziękujemy za śpiew i braterski krąg, który udowodnił, że międzypokoleniowo, w duchu przyjaźni możemy zdziałać wiele dobrego, pięknego. Bo choć nie było ogniska i gwiazd, to było naprawdę cudnie, radośnie i wzruszająco.