Projekt „Szanuję, nie hejtuję”

Szanowni Państwo,

W naszej szkole rok 2024 został ogłoszony pod hasłem „Szanuję, nie hejtuję”.

„Szanuję, nie hejtuję” to projekt, którego celem jest uwrażliwianie dzieci na drugiego człowieka, budowanie umiejętności interpersonalnych oraz przeciwdziałanie agresji w świecie rzeczywistym i w sieci.

Projekt obejmuje cykl wydarzeń, które odbędą się w drugim półroczu roku szkolne 2023/2024 roku oraz w pierwszym półroczu roku szkolnego 2024/2025.

Projekt rozpoczęliśmy 7 marca 2024 roku dniem, w którym to odbyły się zajęcia tematyczne
z dziećmi dotyczące ich funkcjonowania w sieci. Osobami prowadzącymi byli przede wszystkim: wychowawcy, nauczyciele, psycholodzy i pedagodzy POSM I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego oraz goście: Pani Michalina Mruczyk (pracownik UAM) i Pan Andrzej Koc (terapeuta, który realizował program profilaktyki zintegrowanej „Spinacz”).

Już dziś zapraszamy wszystkich na wykład profesora Jakuba Andrzejczaka „Zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży w świecie cyfrowym”, który odbędzie się 26 marca 2024 roku we wtorek w godzinach od 17:30 do 19:30 w Sali Koncertowej.

Ponadto, w ramach projektu zaplanowane są takie wydarzenia jak wspólne sadzenie roślin, szkolny konkurs savoir vivre, projekcje filmów nawiązujących do problemów młodego pokolenia, Jarmark Solny z bohaterem na medal i wiele, wiele innych.