Rok szkolny 2018/2019 - POSM I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu

Przejdź do treści
data wpisu: 14 czerwca 2019 r.
Rekurtacja uzupełniająca do klasy pierwszej
na nowy rok szkolny 2019/2020
Zapraszamy chętne sześcio- i siedmiolatki, które chciałyby podjąć naukę w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego. Zajęcia rekrutacyjne dla kandydatów na nowy rok szkolny odbędą się w dniu  28 sierpnia 2019 roku o godzinie 10.00.

Przesłuchania obejmą wyłącznie kandydatów, którzy nie uczestniczyli podczas naboru do klasy pierwszej w dniach od 8 do 14 maja bieżącego roku.

Zainteresowanych rodziców prosimy o pobranie dokumentów ze strony internetowej  szkoły  w zakładce REKRUTACJA, wypełnienie ich oraz dostarczenie ich do sekretariatu naszej szkoły w terminie do dnia 23 sierpnia 2019 roku.

Jednocześnie informujemy, że w miesiącach lipcu i sierpniu sekretariat POSM I st. nr 1 będzie czynny w godzinach od 8.00 do 13.00.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 13 czerwca 2019 r.
Zakończenie roku szkolnego
W środę 19 czerwca 2019 roku o godzinie 9.00 w Sali Koncertowej POSM I stopnia nr 1 im. H. Wieniawskiego odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 1 - 8. Jednocześnie zapraszamy na mszę świętą do parafii pod wezwaniem św. Wojciecha o godz. 7.45. Do zobaczenia!

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 6 czerwca 2019 r.
Zebranie dla rodziców dzieci przyjętych do POSM I st. nr 1
Uprzejmie informujemy, że w dniu 11 czerwca 2019 roku o godzinie 16.30 w świetlicy szkolnej odbędzie się obowiązkowe zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci przyjętych do Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 na rok szkolny 2019/2020.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 31 maja 2019 r.
Marta Irzykowska wyróżniona we Wrocławiu
Z radością informujemy, że Marta Irzykowska z klasy 4b, uczennica Pani Anny Karowskiej otrzymała wyróżnienie w grupie drugiej na XIII Ogólnopolskim „ŁOWIECKIM” Konkursie Miniatur Fortepianowych. Konkurs odbywał  się w dniach 24-25 maja bieżącego roku we Wrocławiu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych !

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 30 maja 2019 r.
Solec Kujawski - Sukces flecistek POSM !
Na IV Kujawsko- Pomorskim Konkursie Fletowym w Solcu Kujawskim  Zofia Kowalska z klasy IVa, uczennica Pani mgr Agnieszki Gandeckiej zdobyła I miejsce w  grupie drugiej  oraz Zuzanna Strzyżewska z klasy Vb, uczennica Pani mgr Doroty Karaniewicz- Biedny zajęła I miejsce w trzeciej grupie wiekowej. Nagrodę dla najmłodszego uczestnika otrzymała Barbara Nowak z klasy IIa, również uczennica Pani  mgr Agnieszki Gandeckiej. Podczas konkursu na fortepianie towarzyszył lauretkom dr Konrad Książczyk, który otrzymał wyróżnienie za akompaniament. Gratulujemy flecistkom wspaniałych wyników!
Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 27 maja 2019 r.
Drugie Miejsce we Włoszech !
W obecnym roku szkolnym wiele powodów do radości sprawiają nam pianiści. Pragniemy poinformować, że Violetta Borecka, uczennica klasy fortepianu Pani Marianny Nowak zdobyła drugą nagrodę na XXVI Concorso Internazionale ANEMOS. Konkurs odbywał się w Rzymie w dniach 24-26 maja 2019 roku. Składamy serdeczne gratulacje!


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 26 maja 2019 r.
I miejsce Antoniego Andrzejewskiego !
Antoni Andrzejewski, uczeń Pani mgr Anny Karowskiej, zajął I miejsce w VI Konkursie Pianistycznym dla Dzieci i Młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza. Antoni zdobyłrównież nagrodę specjalną ufundowaną przez Pana Rafała Blechacza, za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina. Konkurs odbył się 13 kwietnia 2019 roku w Nakle nad Notecią. Gratulacje dla laureata i nauczyciela!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 24 maja 2019 r.
Wyniki rekrutacji na rok szkolny 2019/2020
Rekrutacja kandydatów do naszej szkoły już za nami!
Poniżej prezentujemy listę zakwalifikowanych kandydatów do pierwszej klasy Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia imienia Henryka Wieniawskiego na rok szkolny 2019/2020 w formacie PDF.


Do zobaczenia w nowym roku szkolnym !

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 18 maja 2019 r.
Sukcesy Mikołaja Boryńskiego w Słupsku i Gorzowie !
Mikołaj Boryński z klasy fortepianu Marii Strzałkowskiej zdobył II miejsce w Pierwszym Konkursie Pianistycznym "Muzyczne Podróże- Węgry" organizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Słupsku. Konkurs odbył się w dniu 17 maja 2019 roku.  Młody pianista zdobył również laury podczas XX Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego "Muzyka polska i nie tylko..." organizowanego w Filharmonii Gorzowskiej. Mikołaj zdobył podczas zmagań konkursowych I miejsce. Gratulujemy!


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 18 maja 2019 r.
Gitarzyści nie zwalniają tempa !
W obecnym roku szkolnym mamy wielkie powody do dumy z uczniów klasy gitary. Pragniemy z radością poinformować, że gitarzysta Filip Furmańczyk zdobył pierwszą nagrodę podczas X Międzynarodowego Konkursu w Belgradzie. Konkurs miał miejsce 9 maja 2019 roku w Serbii.Kolejne sukcesy to pierwsze miejsce Marcela Zielińskiego oraz drugie miejsce Filipa Furmańczyka podczas IV Festiwalu Gitarowego "Na zamku" oraz Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Golubiu-Dobrzyniu (18 maja 2019 r.). Podczas tego samego konkursu pierwsze miejsce w kategorii zespoły kameralne zdobyli Marcel Zieliński oraz Filip Furmańczyk. Na załączonym zdjęciu nasi laureaci wraz z jurorami. Pragniemy przypomnieć, że uczniowie kształcą się w klasie gitary Pana Piotra Kosmowskiego. Gratulujemy!

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 11 maja 2019 r.
Międzynarodowy sukces Huberta Krawieckiego !
Z radością informujemy, że nasz jedyny kontrabasista, Hubert Krawiecki z klasy 4b, zdobył drugą nagrodę na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Belgradzie, w Serbii. Hubert był najmłodszym uczestnikiem w grupie kontrabasu, a uczy się na tym instrumencie pierwszy rok u pani Joanny Markiewicz. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 10 maja 2019 r.
Wyniki i Harmonogram II etapu rekrutacji
Uprzejmie informujemy, że drugi etap rekrutacji odbędzie się 13 maja (poniedziałek) 2019 roku, podczas którego odbędzie się badanie uzdolnień muzycznych oraz badanie predyspozycji dziecka do podjęcia nauki szkolnej.

Rodziców (opiekunów prawnych) kandydatów zakwalifikowanych do drugiego etapu prosimy o zapisanie się w sekretariacie Szkoły na indywidualne spotkanie z psychologiem i pedagogiem szkolnym w celu określenia współpracy środowiska rodzinnego i szkoły w zakresie rozwoju muzycznego dziecka. Spotkania te będą odbywały się w dniach: 13,15 i 16 maja 2019 roku (dzień do wyboru).

Poniżej prezentujemy listę zakwalifikowanych kandydatów oraz harmonogram II etapu rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 w formacie PDF.


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 9 maja 2019 r.
Violetta Borecka pierwsza w Sankt Petersburgu !
Z radością informujemy o międzynarodowym sukcesie naszej uczennicy. Violetta Borecka zdobyła pierwszą nagrodę na X Międzynarodowym Konkursie Poliphonika 2019. Pianistka rywalizowała w pierwszej grupie wiekowej, nominacja-fortepian. Konkurs w Saint Petersburgu odbywał się w dniach 27-29 kwietnia 2019 roku. Nauczycielem Violetty Borecka kształci się w grze na fortepianie w klasie Pani Marianna Nowak.Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w obecnym roku szkolnym!

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 7 maja 2019 r.
Wielkie sukcesy gitarzystów Posm !
Podczas VIII Ogólnopolski Festiwalu i Konkursu Gitarowego w Kielcach sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły. Marcel Zieliński zdobył wyróznienie w grupie pierwszej, natomiast kategorii zespołów kameralnych I miejsce zdobył duet gitarowy w składzie Filip Furmańczyk i Marcel Zieliński.

Z kolei podczas XI Wiosennego Konkursu Gitarowego w Szczecinie w grupie pierwszej I miejsce i Grand Prix zdobył Maksymilian Śliwiński. W tej samej kategorii wyróżnienie uzyskał Krzysztof Ginelli. W rywalizacji grupy trzeciej pierwsze miejsce zdobył gitarzysta Marcel Zieliński, a drugie miejsce - Filip Furmańczyk. W kategorii zespołów kameralnych pierwsze miejsce zdobył duet gitarowy Filip Furmańczyk i Marcel Zieliński.W dniach 26-28 kwietnia 2019 roku miał miejsce XXII Kłodzki Festiwal Muzyczny Gitariada oraz Ogólnopolski Konkurs Gitarowy w Kłodzku. Podczas rywalizacji konkursowej w grupie I pierwsze miejsce i Grand Prix zdobył Maksymilian Śliwiński, a grupie drugiej wyróżnienie uzyskał Wojciech Zielonacki. W kategorii zespołów kameralnych pierwsze miejsce wywalczył duet gitarowy w składzie Maksymilian Śliwiński i Wojciech Zielonacki. Podczas konkursu przyznano również nagrodę specjalną dr hab. Marka Pasiecznego za najlepiej wykonany utwór. Przyznano ją naszemu uczniowi Maksymilianowi Śliwińskiemu. Wszystkich wyżej wymienionych gitarzystów do konkursu przygotował Pan Piotr Kosmowski. Wielkie gratulacje!!!


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 6 maja 2019 r.
Sukces wiolonczelistek w Warszawie !
Pragniemy z radością poinformować o sukcesach naszych młodych wiolonczelistek w Warszawie. Podczas V Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego "Miniatura wiolonczelowa" im. Leona Szymłowskiego laury zdobyły Maria Skorupińska (I miejsce) oraz Karolina Słowińska (II miejsce). Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez Panią Danutę Taczanowską. Podczas zmagań konkursowym uczniom akompaniował Pan Konrad Książczyk. Gratulujemy!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 4 maja 2019 r.
Sukcesy pianistek w Szafarni i Lublińcu !
25 kwietnia 2019 roku podczas IV edycji ogólnokrajowego konkursu pianistycznego "Solo i w duecie" w Szafarni dwie uczennice pani Karowskiej zdobyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych - Marta Irzykowska z klasy 4b w grupie II oraz Hanna Waluch z klasy 2 w grupie I.W tym samym miesiącu kolejny wielki sukces odniosła Marta Irzykowska z klasy 4b, uczennica prof. Anny Karowskiej zdobyła II miejsce w grupie trzeciej na jubileuszowym "X Festiwalu Polskiej Muzyki Współczesnej dla Pianistów" im. Janiny Garści, który odbył się w Lublińcu 10 kwietnia 2019 r. Organizatorem tego przedsięwzięcia o zasięgu ogólnopolskim było Centrum
Edukacji Artystycznej. Nauczycielowi i laureatom składamy serdeczne gratulacje!

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 30 kwietnia 2019 r.
Harmonogram Rekrutacji - 8-9 maja 2019 roku
Uprzejmie informujemy, że pierwszy etap rekrutacji odbędzie się 8 i 9 maja 2019 roku. Na przesłuchania we wspomnianych dniach prosimy o zaopatrzenie dzieci w wygodny strój oraz tenisówki lub baletki. W tym dniu szatnia dla dzieci i poczekalnia dla rodziców będzie się mieścić w sali 04 w budynku ogólnokształcącym.

Poniżej zamieszczamy harmonogram w formacie PDF wraz z podziałem uczniów na grupy:

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 25 kwietnia 2019 r.
JUŻ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ DRZWI OTWARTE POSM I st. !
Pani Muzyka szeroko otworzy drzwi naszej wyjątkowej oraz radosnej szkoły w dniu 27 kwietnia 2019 roku. Od godziny 9.30 w sali kameralnej będziecie mogli wysłuchać pełnego niespodzianek koncertu w wykonaniu uczniów i ich nauczycieli. Poznacie instrumenty, na których gry można się nauczyć w naszej szkole, przekonacie się, jak wspaniałą przygodą jest wspólne muzykowanie!


Po koncercie będzie okazja do spotkania i indywidualnych rozmów z dyrekcją, nauczycielami i uczniami starszych klas, którzy oprowadzą Was po szkole i opowiedzą, jak można fantastycznie spędzić tu czas, ucząc się przedmiotów ogólnokształcących, wędrując przez tajemniczy świat muzyki, grając solo i w zespołach. Będziecie mogli zajrzeć do sal muzycznych, świetlicy i innych zakamarków szkoły. Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych !

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 19 kwietnia 2019 r.
Pierwsze miejsce w Stargardzie !
Podczas XVI Zachodniopomorskiego Konkursu Perkusyjnego laury zdobyli uczniowie z klasy perkusji Pana Grzegorza Burandta i Pani Małgorzaty Koperskiej. Oliwia Wiśniewska i Weronika Ranz zdobyły wyróżnienia w grupie pierwszej, natomiast I miejsce w grupie trzeciej uzyskał Franciszek Dworniczak. Konkurs odbył się w Stargardzie w dniach 16-18 kwietnia 2019 roku. Składamy serdeczne gratulacje uczniom i nauczycielom!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 16 kwietnia 2019 r.
PRZEKAŻ 1% PODATKU NA POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli 1% należnego podatku za 2018 rok przekażecie Państwo naszej szkole. Gwarantujemy, że uzyskane pieniądze będą w całości wykorzystane na potrzeby dzieci i szkoły.
Aby przekazać 1% podatku na rzecz Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. H. Wieniawskiego należy podczas wypełniania formularza PIT wpisać KRS : 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy: POSM WIENIAWSKI POZNAŃ 6638. Liczymy na Państwa życzliwość.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 16 kwietnia 2019 r.
Sukces wiolonczelistów w Kowalewie Pomorskim !
Pragniemy z radością poinformować, że dwójka naszych uczniów zdobyła laury podczas V Konkursu Wiolonczelowo-Kontrabasowego w Kowalewie Pomorskim. Maria Kaczorowska zdobyła III miejsce w grupie pierwszej, Wojciech Staszczuk - III miejsce w grupie drugiej. Oboje uczą się w klasie wiolonczeli Pani Danuty Taczanowskiej. Gratulujemy !Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 10 kwietnia 2019 r.
Sukces Violetty Boreckiej w Czechach !
Na IX Miedzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Broumovska Klavesa" w Czechach, uczennica Violetta Borecka, zostala wyrozniona dwoma dyplomami. Pierwszy od glownego  jury skladajacego sie z profesorow i koncertujacych pianistow oraz drugi od jury studenckiego. Konkurs miał miejsce sie w zabytkowym klasztorze w miescie Broumov w dniach 5-7 kwietnia. Violetta jest uczennicą Pani Marianny Nowak. Składamy serdeczne gratulacje!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 25 marca 2019 r.
Wyróżnienie w Berlinie !
Davyd Omelchenko z klasy fortepianu Pani Joanny Kamińskiej-Drahejm zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Berlinie. Konkurs miał miejsce w dniu 24 marca 2019 roku. Gratulujemy!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 16 marca 2019 r.
ZMIANA TERMINU SKŁADANIA PODAŃ
Uprzejmie informujemy o zmianie terminu składania podań kandydatów na 29 kwietnia 2019 roku. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że pierwszy etap rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 odbędzie się w dniach 8-9 maja, zaś drugi etap będzie miał miejsce w dniach 13-14 maja.Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 15 marca 2019 r.
SUKCES NASZYCH TRĘBACZY !
9 marca 2019 roku w sali koncertowej odbył się XXVI Poznański  Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych.  Wspaniale spisali się uczniowie Pana Mariusza Pikulskiego. Dariusz Kołodziejski zdobył I miejsce, a Franciszek Stempniak - II miejsce. Serdecznie gratulujemy laureatom i nauczycielowi !Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 15 marca 2019 r.
MARCOWE SUKCESY PIANISTÓW !
Pragniemy z radością poinformować, że podczas XI Miedzyszkolnego Konkursu Pianistycznego w Kościanie, Viola Borecka zdobyla III miejsce w grupie trzeciej, a Lena Muchowicz zdobyla wyroznienie. Obie laureatki uczą się w klasie fortepianu Pani Marianny Nowak. W bieżącym miesiącu kolejne laury zdobyła Marta Irzykowska z klasy 4b, uczennica Pani Anny Karowskiej. Pianistka zdobyła I miejsce grupie drugiej w IV Konkursie Pianistycznym "Kolorowe Nutki". Konkurs ten o zasięgu ogólnopolskim odbył się w dniach 13-14 marca 2019 r. w Krakowie.


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 11 marca 2019 r.
FOTORELACJA Z KONCERTU "ZOSTAŃ DĘCIAKIEM, ALBO..."
W sali koncertowej POSM I I II st. w Poznaniu, 6.03.2019 r. odbył się koncert "Zostań dęciakiem...albo" promującym instrumenty dęte, perkusyjne i.....po prostu mało znane. Cudowna atmosfera, radość i możliwość odkrycia nowych brzmień  wypełniła serca wspaniałej publiczności i wykonawców zgromadzonych na koncercie. Dziękujemy artystom : profesorom, uczniom, którzy stworzyli tą aurę. Zapraszamy do oglądania fotorelacji stworzonej przez jednego z rodziców wspierających i kibicujących zespołowi Poznań Solna Band, pana Zbyszka Gąsiorowskiego.Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 1 marca 2019 r.
IX KONCERT CHARYTATYWNY POSM I st. "DO GÓRY NOGAMI"
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z IX Koncertu Charytatywnego „Do góry nogami” Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 1 w Poznaniu. Podczas wydarzenia wystąpili wspaniali uczniowie, nauczyciele i przyjaciele naszej szkoły. W tym roku podczas wydarzenia zebraliśmy kwotę 13 tysięcy 229 złotych i 18 groszy.Pieniądze te przeznaczone zostaną na finansowanie wydarzeń kulturalnych i przedsięwzięć artystycznych, w których biorą udział uczniowie naszej szkoły.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 5 marca 2019 r.
SZKOLNY KONKURS "TAŃCE POLSKIE"
5 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs „Tańce Polskie”.  Zorganizowało go Stowarzyszenie Przyjaciół Młodego Artysty Puer Docilis dla uczczenia trzech ważnych rocznic: 100-lecia Państwa Polskiego, 100-lecia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego i 20-tego roku działalności Stowarzyszenia.

W konkursie udział wzięło 46 dzieci grających solo, w tym trzech pianistów z przedszkola „Plastonutki”, osiemnastu pianistów, dwudziestu jeden skrzypków, wiolonczelistka, cztery flecistki oraz dziewięć zespołów kameralnych.Poniżej prezentujemy laureatów konkursu rozegranego w czterech grupach:
I miejsca
Kosma Błasiak, Piotr Szymoszyn, Matylda Świdzińska, Franciszek Leonarczyk, Natalia Sipowicz, „Pawlak duo” (Kinga-Jakub) i trio „Il cuore della Musica” (Antonina Zgółka-Daria Czech-Natalia Sipowicz);
II miejsca
Zofia Janowska (Plastonutki), Gabriela Jurga, Zofia Ogonowska, Zofia Pilarczyk , Annamaria Bąk, Jan Maliński, Kornel Klóska i duet Dobrochna Karolewska-Martyna Chudzicka;
III miejsca
Igor Borowski, Mateusz Nawrot, Mikołaj Boryński, Zuzanna Jagielska, Zofia Napieralska, Mieszko Malicki i trio Zuzanna Strzyżewska-Marianna Kusz-Aleksandra Ptaszyńska;
Wyróżnienia
Valentyna Vettori (Plastonutki), Jagoda Urban (Plastonutki), Gabriela Nowak, Aleksandra Kępik, Alicja Staszczuk, Alicja Żołyniak, Maria Skorupińska, Barbara Królik, Matylda Teschner i trio Zuzanna Mróz-Agata Blandzi-Emilia Mrówczyńska;
Nagrody specjalne ufundowane przez orkiestrę AMADEUS otrzymali:
Natalia Sipowicz za najwyższą punktację, Franciszek Leonarczyk za własną kompozycję, Łucja Pelczarska za kameralne muzykowanie i mama Justyna Strzyżewska za opracowanie na trio kompozycji „Krakowiaczek-rozrabiaczek”.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 25 lutego 2019 r.
KONCERT "Zostań Dęciakiem, albo..."
Drodzy Uczniowie!  Szanowni Rodzice! Serdecznie zapraszamy na koncert   "Zostań dęciakiem albo... ", który odbędzie się 6 marca 2019 roku o godzinie 10.00 w sali koncertowej naszej szkoły. Postaramy się zaprezentować instrumenty dęte takie jak : flet, klarnet, saksofon, fagot, obój, waltornia, trąbka i puzon, instrumenty perkusyjne oraz instrumenty takie jak organy, klawesyn czy kontrabas. Gorąco zachęcamy do udziału w tym ważnym, chociażby ze względów poznawczych wydarzeniu.


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 25 lutego 2019 r.
Ulotka "Grypa, czy Przeziębienie ?"
Zapraszamy do zapoznania się z ulotką przedstawiającą w formie graficznej różnice między zachorowaniem na grypę, a zwykłym przeziębieniem. Ulotka została przygotowana przez Główny Inspektorat Sanitarny.


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 18 lutego 2019 r.
IX KONCERT CHARYTATYWNY POSM I st. "DO GÓRY NOGAMI"
Serdecznie zapraszamy na IX Koncert Charytatywny POSM I st. „Do góry nogami” Koncert odbędzie się 23 lutego 2019 roku w sobotę o godzinie 16.00 w Sala Koncertowej przy ul. Solnej 12. Na koncert obowiązują zaproszenia dostępne w sekretariacie szkoły. Podczas wydarzenia wystąpią uczniowie, nauczyciele i przyjaciele szkoły.

Pieniądze zebrane w ramach Koncertu przeznaczone są na finansowanie wydarzeń kulturalnych i działalności artystycznej uczniów naszej szkoły.
Informacji o koncercie udzielają organizatorzy
pod numerem telefonu : 502 409 243Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 17 lutego 2019 r.
Harmonogram Warsztatów "I SOLO I TUTTI"
Już 2 marca w POSM I st. nr 1 odbędą Warsztaty skrzypcowe "I solo i tutti", podczas których uczniowie będą mogli doskonalić swój warsztat podczas lekcji ze skrzypaczką dr hab. Agnieszką Maruchą z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się w sali kameralnej naszej szkoły. Początek o godzinie 9.00. Szczegółowy harmonogram warsztatów dostępny na stronie szkoły w zakładce KONKURSY I WARSZTATY.


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 30 stycznia 2019 r.
Międzynarodowy sukces w Sankt-Petersburgu
Pragniemy z radością poinformować, że podczas zmagań na  Międzynarodowym Konkursie w Sankt-Petersburgu ” Re-ligue-Art” Violeta Borecka otrzymała nagrodę II stopnia w kategorii „fortepian”, zaś jej nauczyciel mgr Marianna Nowak otrzymała tytuł II stopnia w kategorii „sztuka pedagogiczna”.Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 20 stycznia 2019 r.
Międzynarodowy sukces Marty Irzykowskiej
Nowy rok kalendarzowy i kolejne artystyczne sukcesy uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego. Marta Irzykowska, uczennica profesor Anny Karowskiej zdobyła II miejsce w Pierwszym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Libiążu, który odbył się w dniach 12-13 stycznia 2019 r.  Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 30 stycznia 2019 r.
"Duo Ósemki" wyróżnione na konkursie w Łomiankach
Duet "Duo Ósemki" w składzie Kornelia Jurasz  – uczennica profesor Hanny Stefaniak oraz Zuzanna Giedziun – uczennica profesor Urszuli Białas
otrzymały wyróżnienie na XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym imienia Juliusza Zarębskiego w dniu 5 grudnia 2018 w Łomiankach.
Laureatom i ich nauczycielom składamy serdeczne gratulacje!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 14 grudnia 2018 r.
Kolejny sukces Natalii Sipowicz
Pragniemy z radością poinformować, że pianistka Natalia Sipowicz, uczennica profesor Agaty Malińskiej, zdobyła pierwsze miejsce na XI Konkursie Pianistycznym imienia Ireny Rolanowskiej który odbywał się w dniach 8-9 grudnia 2018 roku w Krakowie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystynych!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 30 stycznia 2019 r.
Aleksy Jaszyk zagrał z Orkiestrą Wojskową
Uczeń naszej szkoły Aleksy Jaszyk z klasy fortepianu profesor Marianny Nowak wystąpił w Auli UAM 9 i 10 grudnia 2018 z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych podczas koncertów charytatywnych „Bajki pokoleń” na rzecz podopiecznych fundacji „Na tak”.Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 12 grudnia 2018 r.
Wyróżnienie dla Vanessy Nowak
Vanessa Nowak uczennica dr Konrada Książczyka, zdobyła wyróżnienie za najlepszą prezentację artystyczną w grupie drugiej podczas XIX Międzypowiatowego Przeglądu Talentów Danieli Kraus-Burzyńskiej który odbywał się w dniu 8 grudnia 2018 roku w Środzie Wielkopolskiej.Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 12 grudnia 2018 r.
Podwójny Sukces Antoniego Andrzejewskiego
Antoni Andrzejewski, uczeń klasy fortepianu mgr Anny Karowskiej, uzyskał trzecie miejsce w II Europejskim Konkursie Młodych Pianistów w Zielonej Górze. Kolejnym sukcesem młodego pianisty było drugie miejsce w XIII Konkursie Pianistycznym „Muzyka Krajów Nadbałtyckich” w Wejherowie. Serdecznie gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 9 grudnia 2018 r.
XXII Wielkopolski Konkurs Uczniów Klas Instr. Dętych
Kolejne sukcesy naszych uczniów podczas przesłuchań XXII Wielkopolskiego Konkursu Uczniów Klas Instrumentów Dętych. Pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Kępik, drugą lokatę uzyskała Barbara Nowak i Kinga Pawlak. Laureatami trzeciego miejsca zostali Dariusz Kołodziejski, Zuzanna Strzyżewska, zaś wyróżnienia otrzymali uczniowie Zofia Kowalska, Antonina Pieczara, Marianna Urban, Wiktor Dzilne, Franciszek Niebylski. Uczniów przygotowali nauczyciele: Agnieszka Gandecka,  Dorota Karaniewicz-Biedny, Marta Sikora, Borys Kaźmierczak, Mikołaj Olech oraz Mariusz Pikulski.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 5 grudnia 2018 r.
Sukces Skrzypka Jana Malińskiego
Pragniemy z radością poinformować, że Jan Maliński uczeń klasy skrzypiec prof. Sławomira Jarmołowicza zajął pierwsze miejsce na II Ogólnopolskich Igrzyskach Skrzypcowych w Zbąszyniu. Jankowi oraz jego nauczycielowi składamy serdeczne gratulacje!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 4 grudnia 2018 r.
Podwójny Sukces Uczniów prof. Agaty Malińskiej
Natalia Sipowicz, uczennica prof. Agaty Malińskiej zdobyła I nagrodę na Drugim Europejskim Konkursie Młodych Pianistów w Zielonej Górze, natomiast Kornel Klóska uzyskał wyróżnienie I stopnia na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Dziesięciolatków w Opolu.Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 4 grudnia 2018 r.
Sukces Duetu "Dwie Ósemki"
Międzynarodowy sukces duetu POSM I st. nr 1. Skrzypaczka Kornelia Jurasz, uczennica prof. Hanny Stefaniak oraz pianistka Zuzanna Giedziun, uczennica prof. Urszuli Białas zdobyły III miejsce w Dwudziestym Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych, który odbywał się w dniach 24-25 listopada 2018 roku w Jaworze.Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 2 grudnia 2018 r.
Szkolny Teatrzyk DoReMiFaSolki z Certyfikatem
Kółko teatralne DoReMiFaSolki założyła i prowadzi od 2008 roku pani Renata Lewandowska. Każdego roku organizuje przedstawienia i wzbogaca swoimi przedstawieniami szkolne uroczystości: Urodziny Pani Muzyki, XXII Festiwal Muzyczny dla dzieci w Szamotułach, Dzień Babci i Dziadka, Koncert Charytatywny, Przedstawienie „Wspomnienie” z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości , Konkurs tańca integracyjnego „Razem miło i wesoło”.Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 26 listopada 2018 r.
Dziesięciu Wspaniałych!
Laureatami XIV Słupeckich Spotkań Muzycznych zostali Krzysztof Ginelli, Maksymilian Śliwiński, Jędrzej Andrzejewski, Augustyn Drozdowicz, Wojciech Zielonacki, Filip Furmańczyk, Marcel Zieliński. Wyróżnienia zdobyli Mila Mackiewicz oraz Duet Gitarowy: Filip Furmańczyk i Marcel Zieliński. Wszystkim uczniom i nauczycielom składamy serdeczne gratulacje!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 6 listopada 2018 r.
Koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości
Uczniowie i Nauczyciele Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycnzej I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego serdecznie zapraszają na koncert z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie odbędzie się 9 listopada 2018 roku o godz. 10.00  w sali koncertowej przy ul. Solnej 12.Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 18 września 2018 r.
Recital Antoniego Andrzejewskiego
W dniu 7 września 2018 roku pianista Antoni Andrzejewski, uczeń mgr Anny Karowskiej zagrał recital fortepianowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Młodzi Artyści w Krakowie. Koncert był nagrodą specjalną konkursu w Tuchowie, ufundowaną przez prof. B. Gizbert – Studnicką. Recital Antoniego odbył się w Konsulacie Generalnym Węgier w Krakowie.Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Wróć do spisu treści