Rok szkolny 2019/2020 - POSM I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu

Przejdź do treści
Data wpisu: 7 SIERPNIA 2020 R.

ZARINA ZARADNA BĘDZIE REPREZENTOWAĆ POLSKĘ W BUDAPESZCIE!
Pragniemy z radością poinformować, że uczennica POSM I st. nr 1 Zarina Zaradna będzie reprezentować Polskę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym VIRTUOZOK, którego finał odbędzie się w Budapeszcie (Węgry).  Zarina została wybrana przez Jury w składzie Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Mateusz Grzesiński oraz Andras Batta. Więcej o konkursie pod adresem https://virtuozok.hu/ oraz dziś (7 sierpnia 2020 r.) w TVP Kultura w Informacjach Kulturalnych o godzinie 18.30. Gratulujemy!

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 30 LIPCA 2020 R.

SUKCES ZARINY ZARADNEJ!
Organizatorzy International Live Virtual Student Concert z Irlandii i USA zaprosili Zarinę Zaradną - uczennicę klasy IV, w klasie hary Pani Róży Sękowskiej do udziału w X edycji koncertu. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę dnia 23.08.2020 o godz. 18:00 czasu londyńskiego. Gratulujemy i dziękujemy za piękne reprezentowanie szkoły!

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 3 LIPCA 2020 R.

TABELA PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2020/2021
Szanowni Państwo, publikujemy tabelę podręczników dla uczniów POSM I st. nr 1 im.H.Wieniawskiego na rok szkolny 2020/2021.

(kliknij, aby pobrać plik w formacie PDF)

Jednocześnie informujemy, że:
1.Uczniowie otrzymają podręczniki i ćwiczenia do przedmiotów ogólnokształcących w szkole.
2. Podręczniki do nauki religii nie podlegają dotacji. Należy je dokupić we własnym zakresie.
3. Podręczniki branżowe będą do zakupienia w POSM I st. nr 1 (dokładny zapis w tabeli)

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 26 CZERWCA 2020 R.

KONCERT JUBILEUSZOWY - #solniaki2020
Szanowni Państwo, w dniu zakończenia roku szkolnego pragniemy, aby w Waszych domach i mieszkaniach zabrzmiała muzyka w wykonaniu naszych wspaniałych uczniów POSM I st. nr 1 - solniaków. Przygotowaliśmy dla Was playlistę w portalu YouTube z występami naszych podopiecznych. Aby uruchomić playlistę wystarczy kliknąć w poniższy link:


Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas, pełen poświęcenia, obowiązków i wyrzeczeń. Życzymy Wam wszystkim wspaniałych, udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia!

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 22 CZERWCA 2020 R.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Drodzy Nauczyciele , Rodzice i Uczniowie! W związku z zakończeniem roku szkolnego 2019/2020, uprzejmie informujemy, iż rozdanie świadectw nie będzie miało charakteru uroczystości szkolnej. Zapraszamy 26 czerwca chętnych uczniów do szkoły po odbiór świadectw z zachowaniem środków bezpieczeństwa (odpowiedni dystans, dezynfekcja rąk, maseczki). Harmonogram odbioru świadectw dla poszczególnych klas:

- klasa VIA, VIB i VIC – spotyka się w sali koncertowej o godz. 9.00 (wejście przez budynek muzyczny). Opuszczenie budynku do godz. 9.30.
- klasa VII i VIII – spotyka się w sali kameralnej o godz. 9.45 (wejście przez budynek muzyczny). Opuszczenie budynku do godz. 10.15.
- klasa VA i VB – spotyka się na boisku szkolnym w wyznaczonym miejscu o godz. 10.30.
- klasa IVA i IVB - spotyka się na boisku szkolnym w wyznaczonym miejscu o godz. 11.00.
- klasa IIIA i IIIB - spotyka się na boisku szkolnym w wyznaczonym miejscu o godz. 11.30.
- klasa IIA i IIB - spotyka się na boisku szkolnym w wyznaczonym miejscu o godz. 12.00.
- klasa IA i IB - spotyka się na boisku szkolnym w wyznaczonym miejscu o godz. 12.30.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych spotkania wychowawców z uczniami odbędą się w wyznaczonych miejscach w budynku szkolnym bez udziału rodziców. Nad ich organizacją będzie czuwać wyznaczona do tego celu osoba. Prosimy o przestrzeganie w/w zasad. Osoby, które nie odbiorą świadectwa w dniu zakończenia zajęć, będą mogły to uczynić od 29 czerwca w sekretariacie POSM I st. nr 1 w godzinach od 9.00 do 13.00.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 5 CZERWCA 2020 R.

KOMUNIKAT WS. REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2020/2021
Rekrutacja do POSM I st. nr 1 im. H. Wieniawskiego w roku 2020 odbędzie się z wykorzystaniem metod i technik kontaktu na odległość.

W środę 3 czerwca 2020 roku na stronie internetowej szkoły pod adresem www.posm1.edu.pl wszystkim kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do klasy pierwszej POSM I stopnia nr 1 zostanie udostępniony link do pobrania z plikiem mp3. Pod wpomnianym adresem znajdować się będzie nagrana piosenka oraz jej tekst.

Kandydaci mają 5 dni na nauczenie się wspomnianej piosenki. We wtorek 9 czerwca  2020 roku na stronie internetowej POSM I stopnia nr 1 udostępniony zostanie kolejny link. Znajdować się tam będzie test muzyczny do zrealizowania przez kandydatów. Prosimy o nagranie telefonem filmu z realizacji testu przez kandydata. Film ten powinien być przesłany do godziny 23.59 dnia 10.06.2020 roku na adres mailowy:
rekrutacja@posm1.edu.pl
lub za pośrednictwem aplikacji WhatsApp na numer telefonu:
+48 536 859 784
Na stronie internetowej POSM I stopnia nr 1 zostanie zamieszczona instrukcja mająca na celu wspomóc Państwa w procesie wysłania do nas pliku z nagraniem kandydata za pośrednictwem platform WhatsApp, WeTransfer, Dropbox.

Rodziców, którzy nie odebrali informacji elektronicznej lub nie zostali poinformowani telefonicznie, prosimy o kontakt z pracownikami sekretariatu szkoły tel. 61 852 28 55.

Nieprzesłanie filmu z realizacją testu muzycznego w wyznaczonym  terminie oznacza rezygnację z ubiegania się o przyjęcie do szkoły.

We wszystkich sprawach uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny i mailowy:

Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego
Adres : ul. Solna 12, 61-736 Poznań
Tel. / fax : 61 852-28-55 lub 61 852-04-01
Godziny pracy sekretariatu : 8.00 - 15.00

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 5 CZERWCA 2020 R.

ZARZĄDZENIE NR 4 DYREKTORA POSM I ST. NR 1 Z DN. 5 CZERWCA 2020 R.
Uprzejmie prosimy wszystkich o zapoznanie się z treścią zarządzenia Dyrekcji POSM I st. nr 1 im. H.Wieniawskiego.Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 22 MAJA 2020 R.

ZARZĄDZENIE NR 2 DYREKTORA POSM I ST. NR 1 Z DN. 22 MAJA 2020 R.
Uprzejmie prosimy wszystkich o zapoznanie się z treścią zarządzenia Dyrekcji POSM I st. nr 1 im. H.Wieniawskiego.Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 21 MAJA 2020 R.

INFORMACJA DOT. REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2020/2021
Szanowni Państwo, zgodnie z §11ba Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 maja 2020 roku zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ( Dz. U. z 2020 r. poz. 872) termin przeprowadzenia badania przydatności lub egzaminu wstępnego do szkół artystycznych będzie musiał przypadać w okresie określonym przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Szkoła podaje informację o terminie oraz warunkach przeprowadzenia badania przydatności lub egzaminu wstępnego w Biuletynie Informacji Publicznej na co najmniej 7 dni przed terminem ich przeprowadzenia. Czekamy !!!

Dyrekcja POSM I stopnia nr 1
Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 15 KWIETNIA 2020 R.

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA POSM I ST. NR 1
Chcąc przekazać 1% podatku na Poznańską Ogólnokształcącą Szkolę Muzyczną I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego należy podczas wypłeniania formularza PIT wpisać KRS: 0000270261 oraz jako cel szczegółowy podać POSM WIENIAWSKI POZNAŃ 6638.Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 14 KWIETNIA 2020 R.

"ZANIM WRZUCISZ DO GARNKA"
Kwarantanna dzień 8. Farby się skończyły, kredki za krótkie, kupić trudno. Radzimy sobie. Wzorem mistrza Arcimboldo komponujemy obrazy warzywno - owocowe z dodatkiem przypraw i innych rzeczy, które można znaleźć w kuchni. Więc zanim powstanie obiad - powstaje obraz. Po raz kolejny zapraszamy do Galerii Malarstwa "Solna".Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 7 KWIETNIA 2020 R.

SZTUKA W CZASIE ZARAZY - "WIDOK Z MOJEGO OKNA"
Sztuka wpływa na człowieka pozytywnie - pozwala się zrelaksować, uspokoić, nabrać dystansu. Twórczo działać można wszędzie i zawsze. Jest tak: siedzisz już trzy dni w domu. Wyglądasz co i raz za okno, a tam świat taki szeroki. Co robisz? Malujesz to! Zapraszamy do Galerii Malarstwa "Solna" z pracami uczniów klas czwartych i piątych pod tytułem "Widok z mojego okna". Wszystkie czynności rysunkowe i malarskie wykonane absolutnie samodzielnie. Zapraszamy do podziwiania.
Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 1 KWIETNIA 2020 R.

CAŁA SOLNA CZYTA DZIECIOM!
Trwa akcja #CalaSolnaCzytaDzieciom. Na stronie świetlicy szkolnej na Facebook'u umieszczane są nagrania wybranych wierszy recytowanych przez nauczycieli. Waszym zadaniem drogie dzieci, jest zgadnąć, kto to czyta. #zostanwdomu #zdalnenauczanie


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 25 MARCA 2020 R.

ZARZĄDZENIE NR 1 DYREKTOR POSM I ST. NR 1 IM.H.WIENIAWSKIEGO W POZNANIU
Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem. Jednocześnie informujemy, że plik "Organizacji kształcenia na odleglość w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego z dnia 25 marca 2020 roku" jest dostepny w dzienniku elektronicznym Librus w zakładce "Pliki szkoły".


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 19 MARCA 2020 R.

KOMUNIKAT WS. PRACY SEKRETARIATU SZKOŁY
Szanowni Państwo, w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz ograniczeniem do minimum obecności pracowników, po rozmowach z administratorem obiektu informuję, że budynek szkolny jest zamknięty i nie będzie możliwe wejście na teren placówki do odwołania.  Telefon do sekretariatu czynny w: poniedziałek i czwartek w godzinach 08.00 – 11.00 wtorek, środę i piątek w godzinach 10.00 – 12.00 lub kontakt mailowy i za pomocą dziennika elektronicznego Librus. Mając na uwadze powagę sytuacji, proszę o zastosowanie się do powyższych zaleceń.
Z wyrazami szacunku
Dyrekcja POSM I stopnia nr 1
Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 18 MARCA 2020 R.
REKRUTACJA ONLINE NA ROK SZKOLNY 2020/2021
Tegoroczna rekrutacja do klasy pierwszej obejmuje kandydatów urodzonych w 2013 i 2014 roku. Wstępnie termin rekrutacji wyznaczono na 11-14 maja 2020 roku, jednak z uwagi na obecną sytuację w kraju może on ulec przesunięciu. O wszelkich zmianach zostaną Państwo powiadomieni drogą mailową lub telefoniczną. Z uwagi na trwające przeciążenie służb medycznych w Polsce na chwilę obecną nie wymagamy zaświadczenia od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, jednak będzie trzeba je dostarczyć w terminie późniejszym. W celu zgłoszenia dziecka do rekrutacji prosimy o wydrukowanie i czytelne wypełnienie wszystkich niezbędnych formularzy i załączników oraz wysłanie ich do nas za pośrednictwem formularza  zgłoszeniowego online. Jeżeli nie posiadają Państwo skanera zalecamy skorzystanie z aplikacji skanujących na smartfony jak Simple Scanner, Cam Scanner itp. Akceptujemy podania w formie zdjęcia. Zgłoszenia można również wypełnić na komputerze. Termin dostarczenia dokumentów do sekretariatu Szkoły upływa 24 kwietnia 2020 roku.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 17 MARCA 2020 R.
AKCJA "ZOSTAŃ W DOMU I ĆWICZ"
Trzymajmy się Solniaki! Poniżej prezentujemy Państwu galerię zdjęć z udziałem Naszego niezastąpionego grona pedagogicznego.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 11 MARCA 2020 R.

KOMUNIKAT CEA WS. ZAWIESZENIA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH,
WYCHOWAWCZYCH I OPIEKUŃCZYCH W SZKOŁACH I PLACOWKACH ARTYSTYCZNYCH
W związku z podjęciem działań mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2 na ternie kraju, Centrum Edukacji Artystycznej informuje, że zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w szkołach i placówkach artystycznych zostają w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku zawieszone. Dopuszcza się zorganizowanie zajęć opiekuńczych w ogólnokształcących szkołach muzycznych I stopnia w dniach 12 i 13 marca bieżącego roku. W okresie zawieszenia zajęć nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Dodatkowe wytyczne znajdują się w komunikacie Ministerstwa Edukacji Narodowej w powyższym zakresie.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 10 MARCA 2020 r.
KOMUNIKAT DYREKCJI POSM I ST. NR 1 W POZNANIU
W związku z pismem Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania rekomendującego zamknięcie szkół od dnia 11 do 24 marca bieżącego roku informuję, iż w tych dniach zawieszamy zajęcia dydaktyczne i opiekuńczo-wychowawcze w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 1. Jednocześnie zwracamy się z prośbą, aby uczniowie naszej szkoły nie uczestniczyli w konkursach, warsztatach i innych imprezach publicznych. O wszelkich dalszych decyzjach będziemy Państwa informować na bieżąco przez dziennik Librus.
Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 9 MARCA 2020 r.
KONKURS "FORUM MŁODYCH PIANISTÓW 2020" ODWOŁANY!
Uprzejmie informuję, że w związku z dynamicznym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w dniu 9 marca 2020 roku po licznych konsultacjach ze środowiskiem lokalnym oraz w związku z apelem Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, który zalecił organizatorom wszelkich wydarzeń gromadzących licznych uczestników ich odwołanie do czasu uspokojenia się sytuacji epidemiologicznej i wczorajszą rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, który poleca odwołanie imprez masowych w zamkniętych pomieszczeniach podęto decyzję o odwołaniu Ogólnopolskiego Konkursu Piansitycznego "Forum Młodych Pianistów im. Gertrudy Konatkowskiej" w Poznaniu.
Czekanie na dalszy rozwój sytuacji w Polsce byłoby nieodpowiedzialne z naszej strony jako organizatora imprezy dlatego uznałem, że decyzja o odwołaniu konkursu w tym roku jest jak najbardziej zasadna i słuszna. Już dzisiaj zapraszam wszystkich Państwa na przyszłoroczną edycję konkursu. Jednocześnie informuję, że wszystkie dokonane opłaty wpisowe zostaną niezwłocznie zwrócone.
Z poważaniem
Kierownik Sekcji Instrumentów Klawiszowych
Marek Gidaszewski

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 5 MARCA 2020 r.
KONCERT RODZINNY "MUZYCZNE DEDYKACJE" [PRZEŁOŻONY}
Uprzejmie informujemy, że Koncert Rodzinny "Muzyczne dedykacje został przełożony i odbędzie się w najbliższym dogodnym terminie. Więcej informacji już wkrótce.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 5 MARCA 2020 r.
ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE POSM!
Dyrekcja oraz nauczyciele Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego pragną zaprosić wszystkich zainteresowanych na "Dni Otwarte" naszej szkoły w dniach 28 marca i 18 kwietnia 2020 roku. Podczas wydarzenia odbędą się koncerty towarzyszące w Sali Kameralnej o godzinie 9.00 oraz zwiedzanie szkoły i konsultacje z nauczycielami. Uprzejmie prosimy o punktualne przybycie. Jednocześnie informujemy, że termin składania dokumentacji kandydatów na rok szkolny 2020/2021 upływa z dniem 25 kwietnia 2020 roku.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 4 MARCA 2020 r.
Sukces Antoniego Andrzejewskiego w Krakowie!
Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Antoni Andrzejewski, z klasy fortepianu Pani Anny Karowskiej zdobył II miejsce podczas XII Ogólnopolskiego Konkursu Pianistynczego im. Ireny Rolanowskiej. Konkurs odbywał się w dniach  28 lutego - 1 marca 2020 roku w Krakowie. Gratulacje!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 2 MARCA 2020 r.
KOMUNIKAT DYREKTOR POSM I st. NR 1 WS. ZAKAŻEŃ WIRUSEM GRYPY
W związku z informacjami o rosnącej liczbie zakażeń grypy zwracam się z prośbą o kontrolowanie stanu zdrowia swoich dzieci oraz nie przysyłanie chorych dzieci do szkoły. Proszę zwrócić uwagę dzieci na przestrzeganie podstawowych zasad higieny, w tym częste mycie rąk wodą z mydłem przed rozpoczęciem zajęć.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 26 luty 20120 r.
"Koncerty karnawałowe... z niespodzianką" w POSM I st. nr 1
W dniach 14 i 17 lutego gościliśmy w naszej szkole dzieci z poznańskich szkół i przedszkoli. Na "Koncertach karnawałowych... z niespodzianką" nasi Goście słuchali tańców polskich oraz utworów z różnych stron świata granych na wielu instrumentach. Uczestnicy koncertu słuchali śpiewu chóru "Do-mi-re-la", oglądali układy przestrzenno ruchowe w wykonaniu grup rytmicznych uczniów klas trzecich, a także bawili się i śpiewali z wykonawcami koncertów. Było kolorowo i wesoło! "Biletem wstępu" na koncerty była choćby symboliczna (grupowa lub indywidualna) wpłata na jakąkolwiek fundację opiekującą się bezdomnymi zwierzętami, dlatego też cieszymy się bardzo, że dzięki naszej muzyce i hojności słuchaczy mogliśmy choć troszkę poprawić smutny los zwierzaków!


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 26 stycznia 2020 r.
Koncert "Śpiewnik domowy" - Relacja
Wszyscy, którzy byli obecni na koncercie "Śpiewnik domowy" przekonali się, że muzyka ma niezwykłą moc jednoczenia ludzi! Pieśni polskie, o Polsce i kolędy wspólnie śpiewali: dzieci z naszej szkoły (chór klas IV prowadzony przez Panią Annę Dolecką), młodzież POSM II stopnia, przygotowana przez Panią Jolantę Kajdasz, kameralny zespół złożony z absolwentek i przyjaciół naszej szkoły, zgromadzona w sali koncertowej publiczność, wśród której znaleźli się rodzice i krewni wykonawców, ale także osoby nie związane ze szkołą, w tym szczególnie liczne grupy harcerzy oraz seniorów.Koncert prowadziła Pani Agnieszka Kozłowska, a przy fortepianie towarzyszyli wykonawcom Adam Szyszka i Lidia Łopacińska-Giersz. Scherzo h-moll Fryderyka Chopina pięknie zagrała nasza absolwentka, obecnie uczennica POSM II stopnia Maria Kierzkowska z klasy fortepianu Pana Marka Gidaszewskiego. Współorganizatorami koncertu byli Komenada Chorągwi Wielkopolskiej ZHP, Oddział Wielkopolski Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, okolicznościową wystawę przygotowało Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Zapraszamy do obejrzenia galerii ze wspomnianego wydarzenia.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 24 luty 2020 r.
Koncert w Auli Uniwersyteckiej
W grudniu w Auli  Uniwersyteckiej odbył się XXII Galowy Koncert Charytatywny "Muzyka Świata".  Koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych pod dyrekcja Kapelmistrza majora Pawła Joksa uświetnili uczniowie naszej szkoły Aleksy i Ignacy Jaszyk. Z towarzyszeniem wspomnianej orkiestry wystąpili na nim jako soliści. Aleksy - pianista z klasy piątej, uczeń Pani Marianny Nowak zagrał na fortepianie utwór Grzegorza Miśkiewicza "Ucieczka". Ignacy - akordeonista z klasy II, uczeń Pana Karola Jankowskiego zagrał na akordeonie utwór Andre van Ryckeghema pt. "Dance at the Moscow". Obydwa utwory zaaranżował na orkiestrę i solistów Pan Marek Woźniak. Poniżej prezentujemy filmy ze wspomnianego wydarzenia.


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 19 STYCZNIA 2020 r.
Grudniowe sukcesy Joanny Czarneckiej i Jana Malińskiego
 Z radością informujemy, iż tuż przed Świetami Bożego Narodzenia, Joasia Czarnecka z klasy III, uczennica Pani Agaty Malińskiej, zdobyła III nagrodę na XIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Muzyka w wykonaniu najmłodszych. Od baroku po współczesność” w Gdańsku-Wrzeszczu. Z kolei na początku grudnia, laureatem III nagrody IV Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Jadwigi Kaliszewskiej, który odbywał się na terenie naszej szkoły, został Jan Maliński, z klasy skrzypiec Pana Sławomira Jarmołowicza.Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 11 STYCZNIA 2020 r.
Violetta Borecka z dyplomem laureata we Lwowie!
Z radością informujemy, że Violetta Borecka uczennica szóstej klasy naszej szkoły z klasy fortepianu Pani Marianny Nowak została wyróżniona dyplomem laureata na Pierwszym Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów "Lviv Kawai UA". Konkurs odbywał się w dniach 13-15 grudnia 2019 roku we Lwowie (Ukraina). Gratulujemy!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 13 STYCZNIA 2020 r.
Zapraszamy na koncert "ŚPIEWNIK DOMOWY"
Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na koncert "Śpiewnik domowy" w wykonaniu uczniów POSM II stopnia im. Mieczysława Karłowicza oraz POSM I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, podczas którego będziemy wspólnie śpiewać pieśni polskie o Polsce, kolędy i pastorałki. Współorganizatorami koncertu są Oddział Wielkopolski Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego oraz Komenda Chorągwi Wielkopolskiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę18 stycznia 2020 roku o godzinie 11.00 w Sali Koncertowej POSM przy ulicy Solnej 12 w Poznaniu.  Serdecznie zapraszamy!

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 19 grudnia 2019 r.
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA OD POSM I st. nr 1
Drodzy Pracownicy, Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele Szkoły,
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru, przyniesie każdemu z nas spokój radość.  
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.  
Wesołych świąt życzy Dyrekcja POSM I st. nr 1 im. H. Wieniawskiego !

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 4 grudnia 2019 r.
Wielkie sukcesy gitarzystów POSM I st. nr 1
Niezmiernie miło poinformować nam, że uczniowie: Krzysztof Ginelli, Maksymilian Śliwiński, Augustyn Drozdowicz, Jędrzej Andrzejewski, Wojciech Zielonacki, Filip Furmańczyk uzyskali dyplomy laureatów podczas jubileuszowych XXV Słupeckich Spotkań Muzycznych. Podczas tego samego konkursu wyróżnienie otrzymała Łucja Bilska. Dyplom dla najlepszego nauczyciela klasy gitary podczas XXV Słupeckich Spotkań Muzycznych otrzymał mgr Piotr Kosmowski, który fantastycznie przygotował wymienionych uczniów. Konkurs odbywał się w dniach 28-29 listopada 2019 roku w Słupcy. Dwa dni poźniej po zmaganiach gitarzystów w wielkopolsce kolejny sukces odniósł Filip Furmańczyk zdobywając tytuł laureata pierwszego miejsca podczas Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu im. Łukasza Pietrzaka "Gitaromania" w Jeleniej Górze.
Panu Piotrowi Kosmowskiemu oraz jego uczniom składamy serdeczne gratulacje!

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 18 grudnia 2019 r.
Nagrody miasta Poznania dla uczniów POSM !
Z wielką radością informujemy o decyzji Wydziału Oświaty Urzędu Miasta  o „Nagrodzie Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół” przyznanej trójce  uczniów z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 imienia Henryka Wieniawskiego.


Nagrodzonymi uczniami są Kornel Klóska, Jan Maliński, Róża Drahejm. Uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Poznania odbyło się 20.12.2019, a nasi uczniowie byli najmłodszymi nagrodzonymi w kategorii szkół artystycznych. Życzymy im dalszych sukcesów.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 3 grudnia 2019 r.
Tegoroczna "Szpikowa paczka" przerosła nasze oczekiwania!
W dniach 25-29 listopada w połączeniu sił ze szkołą POSM II tworzyliśmy paczkę. Akcja miała na celu wsparcie oraz pomoc chorym i ich rodzinom między innymi poprzez wręczenie paczek. Podobnie jak w ubiegłym roku włączyliśmy się w przygotowanie paczek dla pięćdziesięciu pacjentów poznańskiej dziecięcej onkologii i 40-50 onkologicznych rodzin. Nad tworzeniem paczki czuwała pani Alicja Pawlak.W imieniu potrzebujących bardzo dziękujemy za włączenie się w świąteczną zbiórkę.  

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 27 listopada 2019 r.
X KONCERT CHARYTATYWNY POSM !
Zapraszamy na 10 Szkolny Koncert Charytatywny POSM I stopnia nr 1. Dziesiąty już raz udowadniamy, że warto marzyć, że talenty, energia i pomysłowość naszej idealnej szkolnej triady: uczniowie, nauczyciele i rodzice nie zna granic. Tym razem zagramy przyprószeni pierwszym śniegiem. To może być pierwszy i ostatni śnieg w Poznaniu, więc lepiej takiej okazji nie przegapić!Koncert odbędzie się 8 grudnia 2019 roku o godzinie 16.00 w Sali Koncertowej POSM I st. nr 1. przy ulicy Solnej 12.
Bilety na koncert dostępne są w sekretariacie szkoły. Do zobaczenia!

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 26 listopada 2019 r.
Pierwsze miejsce Antoniego Andrzejewskiego w Gorzowie Wielkopolskim!
Antonii Andrzejewski z klasy fortepianu Pani Anny Karowskiej zdobył I miejsce w grupie pierwszej podczas XXII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Jana Sebastiana Bacha. Konkurs odbywał się dniach 20-22 listopada 2019 roku w Gorzowi Wielkopolskim w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego. W jury konkursu zasiadali prof. Grzegorz Kurzyński (AM we Wrocławiu), prof. Anna Wesołowska-Firlej (AM w Łodzi), dr Orla McDonagh (Conservatory of Music and Drama Dublin Institute of Technology) oraz prof. Michail Markov (Conservatorium Artez Hogeschool – Enschede).Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w roku szkolnym 2019/2020.
Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 25 listopada 2019 r.
Wojciech Staszczuk Wyrożniony we Wrocławiu!
Pragniemy z radością poinformować, że uczeń Wojciech Staszczuk z klasy wiolonczeli Pani Danuty Taczanowskiej został wyrożniony podczas XIII Konkursu Młodych Wiolonczelistów. Wspomniany konkurs odbywał się w dniach 21-22 listopada 2019 roku w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia we Wrocławiu. Podczas zmagań konkursowych Wojtkowi akompaniował Pan Konrad Książczyk. Młodemu wiolonczeliście oraz nauczycielom składamy serdeczne gratulacje!

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 22 października 2019 r.
ZAPRASZAMY NA WARSZTATY I PREZENTACJE "CHÓRALNE PRZESTRZENIE"
Serdecznie zapraszamy kompozytorów, dyrygentów, nauczycieli, studentów oraz animatorów kultury na warsztaty i prezentacje, które odbędą się 16 listopada 2019 roku, w Sali kameralnej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej nr 1 im. H. Wieniawskiego przy ul. Solnej 12. Zaproszona prelegentka – dr Alicja Szeluga podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem w zakresie sposobu prowadzenia zajęć chóralnych z najmłodszymi zespołami wokalnymi. W swoim wykładzie i przeprowadzonych warsztatach odniesie się również
do zagadnienia dotyczącego właściwego doboru repertuaru przeznaczonego dla chórzystów będących w różnym wieku.

Harmonogram warsztatów, szczegółowe informacje dla uczestników, jak również karta zgłoszeniowa znajdują się w załącznikach poniżej:
Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy: przestrzeniechoralne@gmail.com

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 13 listopada 2019 r.
Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny "Forum Młodych Pianistów"
Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół muzycznych z całej Polski do udziału w konkursie pianistycznym organizowanym przez Sekcję Pianistyczną POSM I stopnia nr 1 w Poznaniu.  Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny  "Forum Młodych Pianistów" im. Gertrudy Konatkowskiej odbędzie się w dniach 21-22 marca 2020 roku. Uczestnicy konkursu będą rywalizować ze sobą w czterech kategoriach. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 21 lutego 2020 roku. O zachowaniu terminu decyduje data stempla pocztowego. Opłata wpisowa wynosi 120 złotych. Uczestnictwo można zgłaszać listownie na adres szkoły lub elektronicznie w zakładce KONKURSY I WARSZTATY/ZGŁOSZENIA.

Poniżej umieszczamy do pobrania formularz zgłoszeniowy uczestnika oraz regulamin konkursu w formacie *.pdf:

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 15 października 2019 r.
Nasza szkoła z najwyższą punktacją w regionie !
Pragniemy z radością poinformować, że  Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu zdobyła najwyższą punktację w regionie wielkopolski podczas przesłuchań Centrum Edukacji  Artystycznej w roku szkolnym 2018/2019. Poniżej publikujemy plik z raportu przesłuchań w formacie PDF.

kliknij, aby pobrać plik
w formacie PDF
Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 11 września 2019 r.
Spotkanie dla rodziców
Przypominamy o zebraniu dla Rodziców, które odbędzie się w najbliższy czwartek 12 września 2019 roku. Najpierw zapraszamy na  spotkanie ogółu Rodziców z Dyrekcją  Szkoły w sali koncertowej o godzinie  16.30, następnie odbędzie się spotkania z Wychowawcami w salach lekcyjnych.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 6 września 2019 r.
Spotkanie dla rodziców i uczniów klas pierwszych
Uprzejmie informujemy, że w najbliższą sobotę 7 września 2019 roku o godzinie 9.00 w sali kameralnej POSM I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego, odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców i uczniów klas pierwszych.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 5 października 2019 r.
Ostatnie pożegnanie
Głębokim smutkiem napełniła nas wiadomość o śmierci naszej Koleżanki Urszuli Białas. Odeszła od nas nagle 2 października 2019 roku. W szkole na Solnej przez ponad 40 lat prowadziła uczniów przez świat muzyki fortepianowej. Dla swoich podopiecznych była nie tylko nauczycielką, ale także troskliwym, wyrozumiałym oraz życzliwym przyjacielem.
Msza święta pogrzebowa odbędzie się w środę 9 października 2019 roku o godzinie 11.30 w parafii pw. św. Mateusza w Poznaniu (Osiedle Orła Białego). Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w tym samym dniu o godzinie 13.50 na cmentarzu Junikowskim. Msza św. od koleżanek i kolegów z POSM odbędzie się 16 października (środa) o godzinie 8.30 w kościele pw. świętego Wojciecha.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 26 sierpnia 2019 r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Uprzejmie informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 nastąpi dnia 2 września 2019 roku w sali koncertowej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 1 o godzinie 9.00. Wszystkich chętnych zapraszamy również na mszę świętą w parafii pod wezwaniem świętego Wojciecha, która odbędzie się w tym samym dniu o godzinie 7.45.

O godzinie 8.30 nastąpi spotkanie uczniów klas pierwszych z wychowawcą i opiekunami z klas VI. Klasę I"A" zapraszamy do świetlicy, klasę I"B" do sali nr 04. Do zobaczenia!

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Wróć do spisu treści