Rok szkolny 2020/2021 - POSM I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu

Przejdź do treści
data wpisu: 23 LIPCA 2021 R.
POŻEGNANIE JANA CIEŚLAKA
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Cieślaka – dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w latach 1980 - 84 i Państwowej Podstawowej Szkoły Muzycznej nr 1 im H. Wieniawskiego w roku szkolnym 1984-85. W swoim aktywnym życiu zawodowym Jan Cieślak współpracował z wieloma instytucjami oświatowymi oraz zajmującymi się kulturą. Prowadził jako dyrektor także inne szkoły, a jako dyrygent – zespoły muzyczne oraz organizował liczne konkursy dla dzieci i młodzieży. Był odznaczony między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Odznaką Honorową m. Poznania i Za Zasługi w Rozwoju Województwa Poznańskiego. Z sylwetką dyr. Jana Cieślaka można zapoznać się szczegółowo z książki Marii Stankowiak „65 i więcej lat rozwijają nie tylko muzyczne talenty”.Pogrzeb śp. Jana Cieślaka odbędzie się we wtorek 27. lipca 2021 r. o godz. 12.45 na cmentarzu przy ul. Gnieźnieńskiej (Miłostowo).

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 14 LIPCA 2021 R.

KOMUNIKAT WS. REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2021/2022
W związku z wolnymi miejscami w klasach I na rok szkolny 2021/2021, uprzejmie informujemy, że decyzją Dyrekcji Szkoły termin składania dokumentów dzieci ubiegających się o przyjęcie do naszej placówki  zostaje wydłużony do dnia 20 sierpnia 2021 roku. Wszelkie formularze zgłoszeniowe dla kandydatów do naszej szkoły dostępne są w zakładce REKRUTACJA 2021.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 8 LIPCA 2021 R.

LISTA PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2021/2022
Prezentujemy poniżej tabelę podręczników na nowy rok szkolny 2021/2022. Jednocześnie informujemy, że podręczniki i ćwiczenia z pionu ogólnokształcącego uczniowie otrzymają za darmo w szkole. Rodzice muszą jedynie zakupić podręczniki do przedmiotu religia oraz solfeże.


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 25 CZERWCA 2021 R.

KOCHANI NAUCZYCIELE, DRODZY RODZICE, WSPANIALI UCZNIOWIE!
Minął kolejny  rok szkoły.  Tak można by zacząć i jednocześnie zakończyć tę wypowiedź. Tylko, że był to rok wyjątkowy. Rok w którym dom stał się szkołą, klasy smutno ziewały z powodu  niedosytu uczniowskiego gwaru, nauczyciele leczyli podpuchnięte oczy i obolałe kręgosłupy, rodzice stali się ekspertami od łączenia niemożliwego z nieoczekiwanym a instrumenty, no cóż przedzierały się w gęstwinie zacinającego się Internetu.  Na finał w pośpiechu rozwiązywaliśmy równanie z wieloma niewiadomymi: czy wrócą do szkoły, co pamiętają a czego nie, czy ich rozpoznamy, co zrobić by byli bezpieczni i szczęśliwi?  Nie wiem czy znamy odpowiedzi na te pytania? W głowach nadal kłębią się  potargane myśli. Jedno wiemy na pewno. Wakacje!!!  Zatem, nie czekajmy już dłużej! Ruszajmy w drogę i nie ważne dokąd ale z kim by poznać smak przygody! By odnaleźć to, czego nam brak! Już czas, już czas, już czas . . .

Autor wpisu: Dyrekcja POSM I st. nr 1
Data wpisu: 23 CZERWCA 2021 R.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Uprzejmie informujemy, że wręczenie świadectw dla klas 1A i 1B odbędzie się w najbliższy piątek w dniu 25 czerwca 2021 roku w Sali Kameralnej z udziałem rodziców.

Klasa 1A - godzina 8.30 - 9.15 (Sala Kameralna)
Klasa 1B - godzina 9.30 - 10.15 (Sala Kameralna)

Wręczenie świadectw dla klas 2A i 2B oraz 3A i 3B odbędzie się w najbliższy piątek w dniu 25 czerwca 2021 roku w Sali Koncertowej z udziałem rodziców.

Klasy 2A, 2B, 3A, 3B - godzina 10.00-11.00 (Sala Koncertowa)

Prosimy o zachowanie dystansu społecznego oraz zasad obowiązujących na terenie budynku (dezynfekcja rąk, maseczki). W tym dniu wejście dla Rodziców i uczniów jest od strony parkingu. Zwracamy również uwagę na punktualność i dotrzymanie wyznaczonego czasu.

Na prośbę Wychowawców zakończenie roku szkolnego dla pozostałych uczniów POSM I st. nr 1 odbędzie się w dniu 25 czerwca 2021 roku w salach lekcyjnych przypisanych do danych klas według następującego planu:

Klasa 4A, 4B - godzina 9.00
Klasy  5A, 5B - godzina 9.30
Klasy 6A, 6B - godzina 10.00
Klasa 7A - godzina 10.30

Do sali lekcyjnej można zaprosić jednego rodzica, który zrobi zdjęcia lub film na potrzeby klasy. Imię i nazwisko fotografa należy podać w Sekretariacie Szkoły.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1
Data wpisu: 22 CZERWCA 2021 R.

SUKCESY BOGUSŁAWA GRACY I PIOTRA SZYMOSZYNA!
Z radością informujemy, że Boguś Graca z klasy wiolonczeli Pani Danuty Taczanowskiej zdobył dyplom laureata pierwszej nagrody na VII Ogólnopolskim Konkursie "Miniatura Wiolonczelowa" imienia Leona Szymłowskiego. Konkurs odbył się w Warszawie w dniach 19-20 czerwca 2021. Kolejny sukces sekcji pianistycznej to dyplom laureata zdobyty przez Piotra Szymoszyna podczas "Turnieju Młodych Pianistów 2021", ktory odbywał się w Lesznie. Nauczycielem Piotra jest Pani Monika Malicka-Janus. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich nauczycielom!Autor wpisu: POSM I st. nr 1
Data wpisu: 16 CZERWCA 2021 R.

NINA WASILEWSKA LAUREATKĄ KONKURSU Z WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM
9 czerwca bieżącego roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród XIII. Edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim "Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej", organizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Ceremonia wręczenia dyplomów i nagród odbyła się na terenie Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie. Miło nam poinformować, że laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły-Nina Wasilewska z klasy ósmej, która zajęła trzecie miejsce w kategorii szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!


Autor wpisu: POSM I st. nr 1
Data wpisu: 14 CZERWCA 2021 R.

KOLEJNE SUKCESY UCZNIÓW KLASY KONTRABASU I FORTEPIANU!
Podczas Ogólnopolskiego Konkursu dla Skrzypków, Altowiolistów, Wiolonczelistów i Kontrabasistów organizowanego w ramach V Festiwalu Presto (13 czerwca 2021) laury zdobyli uczniowie klasy kontrabasu Pani Joanny Markiewicz. Michał Chałupka z klasy drugiej uzyskał tytuł laureata, a Huber Krawiecki z klasy szóstej zdobył wyróżnienie. Kolejny sukces odniósł również Dawid Łapczyński z klasy fortepianu Joanny Kamińskiej-Drahejm. Podczas Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego i Kameralnego im. Marii Szymanowskiej i Karola Kurpińskiego w Kutnie zdobył trzecią nagrodę. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z dyplomami laureatów. Gratulacje!


Autor wpisu: Dyrekcja POSM I st. nr 1
Data wpisu: 7 CZERWCA 2021 R.

GOSTYŃ SZCZĘŚLIWY DLA PERKUSISTÓW!
Z radością informujemy, że podczas V Regionalnego Konkursu Perkusyjnego "Konfrontacje młodych werbistów" w Gostyniu nagrody zdobyło trzech uczniów klasy perkusji.  Wszyscy zdobyli drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych - Kacper Chala Puello (1a), Stasiu Olech (2a) z klasy perkusji Pana Grzegorza Burandta oraz Franek Piotrowski (4b) z klasy Pani Małgorzaty Koperskiej. Zmagania konkursowe odbyły się w formie online w dniu 17 maja 2021. Uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy!


Autor wpisu: Dyrekcja POSM I st. nr 1
Data wpisu: 3 CZERWCA 2021 R.

KONCERT UCZNIÓW SEKCJI INSTRUMENTÓW DĘTYCH I PERKUSJI
Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia koncertu w wykonaniu uczniów Sekcji Instrumentów Dętych i Perkusji POSM I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego. Aby przejść do playlisty filmów w portalu YouTube, należy kliknąć w poniższy link.

Koncert uczniów Sekcji Instrumentów Smyczkowych:


Autor wpisu: Dyrekcja POSM I st. nr 1
Data wpisu: 31 MAJA 2021 R.

LICZNE SUKCESY UCZNIÓW POSM I ST. NR 1!
W obecnym roku szkolnym uczniowie i uczennice POSM I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego odnoszą także sukcesy międzynarodowe. Joanna Czarnecka z klasy 4 oraz Róża Drahejm z klasy szóstej zdobyły pierwsze nagrody podczas I Miedzynarodowego Konkursu Instrumentalnego "El Gran Astor", ktory miał miejsce w Kazachstanie. Podczas XII Międzyszkolnego Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Kościanie laury zdobyły Helena Hyżak z klasy drugiej (II nagroda) oraz Roża Drahejm z klasy szóstej (wyróżnienie). Róża została również wyróżniona podczas Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego "Muzyka polska i nie tylko" w Gorzowie Wielkopolskim. Uczennice przygotowywała Pani Agata Malińska. Podczas wspomnianego powyżej konkursu w Kazachstanie Gran Prix zdobył Dawid Łapczyński z klasy fortepianu Joanny Kamińskiej-Drahejm. Kolejne sukcesy sekcji pianistycznej odniosły uczennice z klasy fortepianu Pani Anny Karowskiej. Jana Polak z klasy drugiej otrzymała drugą nagrodę na Konkursie Pianistycznym w Gorzowie Wielkopolskim "Muzyka Polska i nie tylko" oraz wyrożnienie podczas Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego "Mistrz Klawiatury" organizowanego w Warszawie. Na tym samym konkursie Hanna Waluch z klasy czwartej uzyskała trzecie miejsce. Kolejny sukces Hanny Waluch to trzecia nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym "Pianogranie" w Krakowie.

Powodów do radości dostarczyła nam również Jagna Przybylska z klasy drugiej. Podczas 7 Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowo-Kontrabasowego w Kowalewie Pomorskim zajęła trzecie miejsce w grupie pierwszej. Uczennicę przygotowywał Pan Jan Czaja. Akompaniament zapewnił Pan Konrad Książczyk. Sukcesy odnieśli również uczniowie klasy skrzypiec Pani Ewy Suszyckiej. W trakcie Ogólnopolskiego Konkursu "Talenty skrzypcowe" drugą nagrodę zdobyła Gabriela Czernecka z klasy pierwszej. Podczas Międzynarodowego Konkursu Opus 2021 przyznano wyrożnienia Lucjanowi Banasikowi z klasy pierwszej oraz Wolfgangowi Maciaszczykowi z klasy piątej. W kategorii F na wspomnianym konkursie wyróżniony został również duet skrzypcowy Lucjana Banasika i Gabrieli Czerneckiej oraz duet Wolfganga Maciaszczyka z Janem Mrozem.

W maju  uczniowie klasy kontrabasu - Hubert Krawiecki z klasy szóstej oraz Michał Chałupka z klasy drugiej, otrzymali kolejne cztery nagrody na konkursach ogólnopolskich! Na VII Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowo - Kontrabasowym w Kowalewie Pomorskim Michał zajął pierwsze miejsce w 1 grupie, a Hubert drugie miejsce w 3 grupie. Natomiast podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kontrabasowego im. Wiktora Gadzińskiego w Katowicach Michał otrzymał trzecią nagrodę (grupa 1), a Hubert wyróżnienie (grupa 2). Przy fortepianie towarzyszyła laureatom Pani Monika Szkudlarczyk. Drodzy uczniowie i nauczyciele - gratulujemy! Wielkie brawa! Poniżej prezentujemy galerię zdjęć laureatów i zdobytych przez nich dyplomów.


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 28 MAJA 2021 R.

ZARZĄDZENIE DYREKTORA Z DNIA 28 MAJA 2021 R.


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 27 MAJA 2021 R.

SUKCESY UCZNIÓW SEKCJI INSTRUMENTÓW DĘTYCH I PERKUSJI!
Z radością informujemy o sukcesach uczniów sekcji instrumentów dętych i perkusji na 12 World Open Online Music Competition. Julia Cieniuch i Aleksandra Kępik z klasy fletu Pani Doroty Karaniewicz-Biedny  zdobyly pierwsze miejsca, Lilia Walkowiak z klasy fletu Pani Anny Zgółki-Downar zdobyla trzecie miejsce, a Konstanty kaczor z klasy trąbki Pana Mariusza Pikulskiego zdobył pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy uczniom i pedagogom!

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 25 MAJA 2021 R.

WIOLONCZELIŚCI NAGRODZENI W KOWALEWIE POMORSKIM, BYDGOSZCZY I KRAKOWIE!
Podczas VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego w Kowalewie Pomorskim laury zdobyli wiolonczeliści POSM I st. nr 1. Bartłomiej Ambrosius (2 klasa) oraz Bogusław Graca (1 klasa) zdobyli dwie drugie nagrody w grupie pierwszej. Kolejny sukces to trzecia nagroda w kategorii A, uzyskana przez Marię Kaczorowską, podczas Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Opus 2021 organizowanego w Krakowie. Z kolei podczas XXVI Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej organizowanych w Bydgoszczy, trzecią nagrodę w kategorii pierwszej zdobył Bogusław Graca. Wszyscy laureaci są uczniami Pani Danuty Taczanowskiej, a akompaniament zapewnił im Pan Konrad Książczyk. Gratulujemy!


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 17 MAJA 2021 R.

WIOSENNE SUKCESY UCZNIÓW KLASY FORTEPIANU!
Z radością informujemy o kolejnych sukcesach uczniów klasy fortepianu POSM I st. nr 1. Uczennice z klasy fortepianu Joanny Kamińskiej-Drahejm zdobyły laury podczas Turnieju Pianistycznego 2021 organizowanego w Leszcznie. Róża Garus z klasy drugiej uzyskała tytuł laureata, a wyróżniona została Helena Furtak. Podczas tego samego konkursu tytuł laureata zdobyła również Róża Drahejm z klasy fortepianu Agaty Malińskiej, a wyróznienie - Helena Hyżak. Kolejne sukcesy to drugie miejsce uzyskane przez Nataszę Misiewicz, z klasy fortepianu Marka Gidaszewskiego oraz Róży Garus (wyrożnienie w grupie pierwszej) oraz Dawida Łapczyńskiego (wyróżnienie w grupie drugiej) z klasy Joanny Kamińskiej-Drahejm podczas XII Miedzyszkolnego Konkursu Pianistycznego 2021 organizowanego w Kościanie. Laureatom i ich nauczycielom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów! Poniżej prezentujemy galerię ze zdjęciami nagrodzonych uczniów.Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 17 MAJA 2021 R.

LICZNE SUKCESY KONTRABASISTÓW POSM I ST. NR 1
Z przyjemnością informujemy, że nasz drugoklasista Michał Chałupka, uczeń klasy kontrabasu Pani Joanny Markiewicz, zdobył w tym semestrze już trzy nagrody! W marcu otrzymał tytuł Laureata na IV Ogólnopolskim Konkursie w ramach Festiwalu "W Barokowym Stylu", w kwietniu drugą nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym WORLD OPEN oraz trzecią nagrodę na IV Ogólnopolskim Konkursie Altówkowym i Kontrabasowym w Gdańsku. Kolejne laury zdobył również Hubert Krawiecki - uczeń szóstej klasy. W maju 2021 roku zdobył pierwszą nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym WORLD OPEN w Belgradzie. Hubert uczy się trzeci rok gry na kontrabasie u pani Joanny Markiewicz. Osobne gratulacje kierujemy dla Pani Moniki Szkudlarczyk, która akompaniuje kontrabasistom naszej szkoły i przyczyniła się do ich licznych sukcesów! Brawo!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 16 MAJA 2021 R.

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO "TAK SIĘ KRĘCI ŚWIAT ZWIERZĘCY"
16 marca 2021 roku, w dniu 90. urodzin Pana Lecha Konopińskiego, został rozstrzygnięty szkolny konkurs literacko-plastyczny pt. "Tak się kręci świat zwierzęcy" zorganizowany przez Panią Ewę Wasiuk-Prałat. W konkursie na podstawie twórczości Pana Lecha Konopińskiego wzięło udział siedemdziesięciu uczniów klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej. W związku z tak dużym zainteresowaniem tym wydarzeniem - jury w składzie: Pani Ewa Wasiuk-Prałat, Pani Kinga Drozda, Pani Alicja Matuszewska, Pani Agata Adamczewska, Pani Joanna Brzozowska, Pani Celina Furtak, Pani Ewa Leonarczyk oraz Pani Renata Lewandowska - zadecydowało o przyznaniu nagród na poziomie każdej klasy. Uczniowie, którzy zostali nagrodzeni to:

Martyna Kucharska kl. 1A, Gabriela Czernecka kl. 1A, Weronika Kołodziejska 1A, Krzysztof Sykulski kl. 1A, Emilia Żołyniak kl. 1B, Bogusław Graca kl.1B, Gabriela Olech kl.1B, Dominika Dzilne kl.2A, Agnieszka Glapka kl.2A, Antoni Wilkanowski kl.2A, Meng Ebi Chang kl.2B, Antonina Baszczyńska kl.2B, Wiktoria Sikorska kl.2B, Zofia Kasprowicz kl.3A, Nina Romanowska kl.3A, Łucja Bilska kl.3A, Hanna Pyziak kl. 3B, Wojciech Królik kl.3B, Nadia Gołaś kl.3B, Gabriela Nowak kl.3B.Wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu gratulujemy i serdecznie dziękujemy za wzięcie w nim udziału. Szanownemu Jubilatowi życzymy dużo zdrowia, samych pięknych dni oraz wszelkiej pomyślności!
Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 12 MAJA 2021 R.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU "CO W TRAWIE PISZCZY?"
Jury szkolnego konkursu „Co w trawie piszczy” w składzie: Agnieszka Nowak (przewodnicząca), Emilia Szyszka, Borys Kaźmierczak, Joanna Kamińska-Drahejm, Ewa Suszycka, Alicja Matuszewska i Maria Keiser po wysłuchaniu 40 prezentacji przyznało następujące nagrody oraz wyróżnienia:

KATEGORIA I
Cztery równorzędne I nagrody:
Dominika Dzilne
Helena Hyżak
Aleksander Litwiniak
Jana Polak
Cztery równorzędne II nagrody:
Alicja Cieniuch
Julia Cieniuch
Weronika Kołodziejska
Julia Matuszek
III nagroda:
Emilia Żołyniak
Wyróżnienia:
Specjalne – za walory artystyczne – Lea  Piechanowska
Za muzykalność –  Hanna Pyziak, Alexander Segura
Za muzykalność i recytację – Wiktoria Gliszczyńska
Za recytację – Maksymilian Lemko
Za pomysłowość i recytację – Antonina Roik
Za pomysłowość – Bartłomiej Ambrosius, Martyna Kucharska
Za walory dydaktyczne – Gabriela Olech
Za walory muzyczne – Ignacy Jaszyk
Za oprawę plastyczną – Jagna Przybylska
Za radość muzykowania – Klaudia Slodan
Za współpracę w zespole i radość muzykowania – Gabriela Czernecka i Lucjan Banasik (duet)
Za charakteryzację – Weronika i Piotr Roemer (duet)
Za zaangażowanie – Sofia Connor, Bogusław Graca, Zuzanna Nowak, Elżbieta Pyziak, Natalia Wilińska

KATEGORIA II
I nagroda:
Hanna Waluch
Dwie równorzędne II nagrody:
Joanna Czarnecka
Aleksandra Kępik
Wyróżnienia:
Za muzykalność – Emilia Michalska, Zofia Rumież
Za pomysłowość – Zofia Halasz, Krzysztof Lipczyński
Za recytację i radość muzykowania na skrzypcach – Urszula Wierszycka
Za zaangażowanie – Helena Korcz

KATEGORIA III
Trzy równorzędne I nagrody:
Za interpretację muzyczną – Róża Drahejm
Za różnorodność – Bartłomiej Kępik
Za walory muzyczne i pomysłowość – Anna Maria Bąk

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje! Jesteście wspaniali!


Autor wpisu: Dyrekcja POSM I st. nr 1
Data wpisu: 26 KWIETNIA 2021 R.

KOMUNIKAT DYREKCJI POSM I ST. NR 1 WS. REKRUTACJI
Uprzejmie informujemy, że decyzją Dyrekcji Szkoły termin składania dokumentów dzieci ubiegających się o przyjęcie do naszej placówki na nowy rok szkolny 2021/2022 zostaje wydłużony do dnia 30 maja 2021 roku. Jednocześnie przypominamy, że rekrutacja dzieci, których dokumenty dotarły do szkoły przed 30 kwietnia – odbędzie się zgodnie z planem, tj.  od 10 maja 2021 roku.  Rekrutacja kandydatów, których dokumentacja dotrze do 30 maja 2021 roku – odbędzie się w drugiej połowie czerwca tego roku . Informacje dotyczące rekrutacji oraz dokumenty do pobrania znajdą Państwo w zakładce REKRUTACJA 2021.Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 24 KWIETNIA 2021 R.

KOLEJNE SUKCESY KLAS FORTEPIANU I SKRZYPIEC!

Z radością informujemy o kolejnych, wiosennych sukcesach uczniów naszej szkoły. Dawid Łapczyński z klasy fortepianu Pani Joanny Kamińskiej-Drahejm zdobył wyrożnienie podczas IV Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Iwony Kuźmy "Pianogranie", ktory odbył się w dniach 22-24 marca 2021 roku w Krakowie. Z kolei Alicja Staszczuk z klasy skrzypiec Pani Iwony Antkowiak-Grabarczyk zdobyła III nagrodę w kategorii drugiej podczas XIX Miedzynarodowego Konkursu Skrzypcowego "Janko Muzykant" w Sochaczewie. Kolejnych powodów do radości dostarczył nam duet skrzypcowy w skład którego wchodzą Lucjan Banasik oraz Gabriela Czernecka z klasy skrzypiec Pani Ewy Suszyckiej. Podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich w Łodzi zdobyli wyróżnienie. Sukces jest tym większy, że startując w grupie klas I-III, byli jedynymi pierwszakami w konkursie. Gratulujemy uczniom i nauczycielom oraz życzymy dalszych sukcesów!


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 22 KWIETNIA 2021 R.

POZAMUZYCZNE OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW POSM!
Muzyka jest treścią życia naszej Szkoły. Utalentowani młodzi Solniacy zdobywają liczne nagrody w konkursach muzycznych o zasięgu ogólnopolskim. Ale to nie wszystko! Równie spektakularne sukcesy odnotowujemy równocześnie  w wielu innych dziedzinach nauki oraz sportu! Nasi uczniowie to coroczni zdobywcy nagród i wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik oraz laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Olimpus - w  każdej sesji jesteśmy w czołówce rankingu! Do nas należały także tegoroczne wojewódzkie rozgrywki tenisowe w kategorii do lat 12. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami  oraz obejrzenia dyplomów zwycięzców!

1. Nagrody i wyróżnienia w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik (Nagrody: Michalina Sadowska, Maksymilian Śliwiński; Wyróżnienia: Maria Konwicka, Hanna Waluch).
2. Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej (sesja jesienna 2020: Maksymilian Śliwiński, Hanna Waluch; sesja zimowa 2020: Olivier Wojciechowski, Hanna Waluch).
3. Tenisowy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny do lat 12, gra podwójna (I miejsce - Krzysztof Lipczyński).
4. Tenisowe Halowe Mistrzostwa Województwa do lat 12 (III miejsce - Krzysztof Lipczyński).
5. Olimpiada Matematyczna Juniorów - Szymon Anders (uczeń klasy 7a) - laureat III stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 20 KWIETNIA 2021 R.

KONCERT UCZNIÓW SEKCJI INSTRUMENTÓW SMYCZKOWYCH
Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia koncertu w wykonaniu uczniów Sekcji Instrumentów Smyczkowych POSM I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego. Aby przejść do playlisty filmów w portalu YouTube, należy kliknąć w poniższy link.

Koncert uczniów Sekcji Instrumentów Smyczkowych:


Autor wpisu: Dyrekcja POSM I st. nr 1
Data wpisu: 8 KWIETNIA 2021 R.

INFORMACJA DLA RODZICÓW - REKRUTACJA NA ROK 2021/2022
Uprzejmie informujemy, że ze względu na obecną sytuację pandemiczną w kraju i przedłużenie obowiązujących obostrzeń w placówkach oświatowych, grupowe zajęcia przygotowawczo – konsultacyjne dla chętnych dzieci, planowane na 17.04.2021 r. – nie odbędą się.


Autor wpisu: Dyrekcja POSM I st. nr 1
Data wpisu: 6 KWIETNIA 2021 R.

KONCERT UCZNIÓW SEKCJI INSTRUMENTÓW KLAWISZOWYCH
Święta już za nami, a przed naszymi wspaniałymi uczniami i nauczycielami kolejne wyzwania w obecnym roku szkolnym. Pragniemy podzielić się z Państwem muzyką! Z tej okazji zapraszamy na cykl trzech koncertów w formie online podczas których będzie można usłyszeć prezentacje artystyczne w wykonaniu uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im.Henryka Wieniawskiego. W dniu dzisiejszym udostępniamy koncert w wykonaniu uczniów Sekcji Instrumentów Klawiszowych. Aby przejść do playlisty filmów w portalu YouTube, należy kliknąć w poniższy link.

Koncert uczniów Sekcji Instrumentów Klawiszowych:


Autor wpisu: Dyrekcja POSM I st. nr 1
Data wpisu: 2 KWIETNIA 2021 R.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE POSM I ST. NR 1
Z okazji Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć wszystkim Państwu – Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom, Pracownikom Administracji oraz wszystkim Sympatykom naszej szkoły, najpiękniejsze życzenia. Niech te niezwykłe Dni będą choć nieco odmienne od pozostałych, bardziej spokojne, radośniejsze i niech nas wszystkich napełnią nadzieją i nową siłą do działań.


Autor wpisu: Dyrekcja POSM I st. nr 1
Data wpisu: 1 KWIETNIA 2021 R.

SUKCES HANNY WALUCH W WARSZAWIE!
Z dumą informujemy, że Hanna Waluch, uczennica z klasy fortepianu Pani Anny Karowskiej zdobyła Wyróżnienie Pierwszego Stopnia podczas I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego "Fenomeny Muzyczne 2020" w Warszawie. Uczestników oceniało Jury w składzie: Andrzej Jasiński, Janusz Olejniczak, Justyna Galant, Anna Borkowska oraz Jerzy Sterczyński. Konkurs odbywał się w formie online. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów! Brawo!


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 26 MARCA 2021 R.

WIOSENNE SUKCESY SKRZYPKÓW!
Nadeszła wiosna, a z nią świetne wiadomości. Podczas IV Ogólnopolskiego Konkursu w ramach Festiwalu "W barokowym stylu" uczniowie klasy skrzypiec Ewy Suszyckiej zdobyli kolejne nagrody w tym roku szkolnym. W grupie pierwszej (klasy I i II) tytuł laureata zdobył Lucjan Banasik, a wyróżniona została uczennica Gabriela Czernecka. Laureatem w grupie trzeciej (klasy V i VI) został Wolfgang Maciaszczyk, a w kategorii zespołów kameralnych tytuł laureata zdobył duet - Wolfgang Maciaszczyk i Jan Mróz (z klasy fortepianu Pana Marka Gidaszewskiego). Gratulacje!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 24 MARCA 2021 R.

SUKCES KOMPOZYTORSKI MARII STRZAŁKOWSKIEJ!
W obecnym roku szkolnym sukcesy odnoszą nie tylko nasi uczniowie. Pragniemy z radością poinformować, że nauczyciel naszej szkoły - Pani Maria Strzałkowska została wyrożniona w konkursie kompozytorskim organizowanym na 25-lecie Wydawnictwa Muzycznego firmy ABsonic. Jej utwór "W krainie zimowej baśni" zyskał uznanie w oczach Jury oraz został wydany przez wspomniane wydawnictwo. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 18 MARCA 2021 R.

SUKCESY UCZNIÓW Z SEKCJI INSTRUMENTÓW SMYCZKOWYCH!
W obecnym roku szkolnym kolejnych powodów do radości dostarczają nam uczniowie z sekcji instrumentów smyczkowych POSM I st. nr 1 im.Henryka Wieniawskiego. Lucjan Banasik i Gabrysia Czernecka uczniowie I klasy skrzypiec Ewy Suszyckiej zdobyli wyróżnienia podczas IX Konkursu Małego Skrzypka w Lesznie (edycja on-line). Sukces jest tym większy, że startowali w grupie klas drugich, jako jedyne pierwszaki w tym konkursie. Uczniów przygotowywała Pani Ewa Suszycka. Kolejny sukces to wyróżnienie uczennicy Alicji Staszczuk, z klasy skrzypiec Pani Iwony Antkowiak, podczas XI Ogólnopolskich Spotkań Skrzypcowych im. prof.Mirosława Ławrynowicza w Płocku. Konkurs odbywał się w dniach 9-12 marca 2021 roku. Z kolei podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego CELLOLOVE 2021 dwa wyróżnienia zdobyli nasi wiolonczeliści. W grupie I - Anastazja Bartkowiak z klasy Pani Doroty Hajzer oraz w grupie II - Maria Skorupińska z klasy Pani Danuty Taczanowskiej. Składamy serdeczne gratulacje dla laureatów, nauczycieli oraz akompaniatorów i życzymy kolejnych sukcesów!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 16 MARCA 2021 R.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU INTERNETOWEGO " CO W TRAWIE PISZCZY?"

1. Konkurs „Co w trawie piszczy?” nie jest obowiązkowy.

2. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do kreatywnego wykonywania muzyki – oprawionej w słowa lub prace plastyczne, zdjęcia itp.

3. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie POSM I st. nr 1 – solo lub w zespołach. Wystąpią w 3 kategoriach wiekowych:
Kategoria 1. – klasy I do III
Kategoria 2. – klasy IV i V
Kategoria 3. – klasy VI do VIII

4. Każdy uczestnik przygotowuje program (miniatura, utwór cykliczny lub kilka utworów) o tematyce dowolnej. Mogą to być utwory programowe lub muzyka absolutna. Wykonawcy mogą wykorzystać też własne improwizacje/kompozycje. Program ustalają i przygotowują ze swoim nauczycielem. Czas trwania programu dla poszczególnych kategorii wynosi:
Kategoria 1. – do 5 minut
Kategoria 2. – do 8 minut
Kategoria 3. – do 10 minut

5. Nagrania mogą być montowane. Rozpoczną się krótką zapowiedzią, zawierającą przedstawienie się wykonawcy i nazwisko przygotowującego go nauczyciela. Muzyce powinny towarzyszyć:
- recytacja poezji lub prozy, lub własny tekst, opowieść opisująca charakter utworów, lub utworu itp.
- ilustracje – własne prace plastyczne lub zdjęcia

6. Nagrania należy wysłać w terminie do  30 kwietnia 2021 r. za pośrednictwem platformy WeTransfer adresując pliki na maila konkurs@posm1.edu.pl

7. Pod względem technicznym muszą spełniać następujące warunki:
-nagranie musi być w formacie video (*.avi, *.mp4, *.mov, *.mpg, *.wmv itp.)
- nagranie musi być wykonane poziomo (telefon w pozycji poziomej).
- plik musi mieć w nazwie imię i nazwisko wykonawcy oraz klasę do której uczęszcza

8. Jury złożone z nauczycieli POSM I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego oceni nadesłane nagrania uwzględniając:
- poziom wykonania utworów (muzyczny, techniczny),
- dobór repertuaru (muzycznego, tekstów literackich),
- walory estetyczne prac plastycznych,
- ogólny efekt końcowy

9. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 9 maja 2021 roku za pośrednictwem strony internetowej szkoły.

10. Najwyżej ocenione nagrania zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły pod adresem www.posm1.edu.pl, na oficjalnym profilu Facebook szkoły oraz na szkolnym kanale YouTube, dlatego udział w konkursie jest jednoznaczny ze zgodą na umieszczenie nagrania w sieci.

Zapraszamy do radosnego muzykowania!

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 14 MARCA 2021 R.

PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA POSM I ST. NR 1 IM.HENRYKA WIENIAWSKIEGOAutor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 28 LUTY 2021 R.

SUKCES UCZNIÓW PANI EWY SUSZYCKIEJ
Pragniemy poinformować, że uczniowie z klasy skrzypiec Pani Ewy Suszyckiej odnieśli wielki sukces podczas I International Online Performance Competition. W kategorii A, Gabyrysia Czernecka zajęła II miejsce, a Lucjan Banasik - III miejsce. Oboje są uczniami klasy pierwszej POSM I stopnia nr`1 im. Henryka Wieniawskiego.W kategorii B (skrzypce solo), Wolfgang Maciaszczyk z klasy piątej zdobył II miejsce, a w kategorii zespołów kameralnych Wolfgang Maciaszczyk oraz Jan Mróz (uczeń Pana Marka Gidaszewskiego) zdobyli III miejsce. Składamy serdeczne gratulacje dla nauczycieli, laureatów oraz akompaniatorów. Brawo!

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 22 LUTY 2021 R.

KONKURS "TAK SIĘ KRĘCI ŚWIAT ZWIERZĘCY"
Biblioteka Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia ogłasza szkolny konkurs literacko-plastyczny dla klas I-III POSM I pt. „Tak się kręci świat zwierzęcy” na podstawie twórczości Pana Lecha Konopińskiego z okazji zbliżających się 90. urodzin twórcy. Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że honorowy patronat nad naszym konkursem objęli Pan Lech Konopiński oraz Pani Danuta Bartosz, honorowy prezes Wielkopolskiego Związku Literatów Polskich.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie krótkiego wiersza na temat wybranego zwierzęcia i wykonanie oprawy plastycznej przedstawiającej jego wizerunek. Prace, wraz z kartą uczestnictwa w konkursie należy dostarczyć do biblioteki szkolnej POSM I i II stopnia w Poznaniu do dnia 10 marca 2021 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16 marca 2021 roku w dniu 90. urodzin Pana Lecha Konopińskiego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 18 marca 2021 roku wraz z wręczeniem dyplomów oraz nagród książkowych. Wystawa prac plastycznych nastąpi dnia 18 marca 2021 roku. Regulamin i karta zgłoszenia uczestnika konkursu dostępne są u wychowawców klas. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.

W związku z wyjątkową sytuacją epidemiczną organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminów realizacji konkursu.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 16 LUTY 2021 R.

WASZTATY SKRZYPCOWE "I SOLO I TUTTI" ODWOŁANE
Uprzejmie informujemy, że planowane na 17.04.2021 r. warsztaty skrzypcowe „I solo i tutti” zostają odwołane. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w przyszłym roku szkolnym!


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 9 LUTY 2021 R.

REKRUTACJA KANDYDATÓW NA ROK SZKOLNY 2021/2022
Tegoroczna rekrutacja do klasy pierwszej obejmuje kandydatów urodzonych w 2014 i 2015 roku. Wstępnie termin rekrutacji wyznaczono na 10-14 maja 2021 roku. O dokładnym terminie i godzinie przesłuchania rekrutacyjnego zostaną Państwo powiadomieni drogą mailową lub telefoniczną. Z uwagi na trwające przeciążenie służb medycznych w Polsce na chwilę obecną nie wymagamy zaświadczenia od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, jednak będzie trzeba je dostarczyć w terminie późniejszym. W celu zgłoszenia dziecka do rekrutacji prosimy o wydrukowanie i czytelne wypełnienie wszystkich niezbędnych formularzy i załączników oraz wysłanie ich do nas na adres mailowy rekrutacja@posm1.edu.pl. W tytule maila prosimy o podanie imienia i nazwiska kandydata. Jeżeli nie posiadają Państwo skanera zalecamy skorzystanie z aplikacji skanujących na smartfony jak Simple Scanner, Cam Scanner itp. Akceptujemy również podania w formie zdjęcia. Zgłoszenia można również wypełnić na komputerze. Termin dostarczenia dokumentów do sekretariatu Szkoły upływa 30 kwietnia 2021 roku. Prosimy dopilnować, aby zeskanowane lub fotografowane dokumenty były czytelne. Szczegóły rekrutacji oraz dokumenty do pobrania znajdą Państwo w zakładce REKRUTACJA 2021.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 5 LUTY 2021 R.

SUKCES UCZNIÓW PANI MAGDALENY WIŚNIEWSKIEJ
Z radością informujemy o sukcesie dwóch uczennic z klasy fortepianu Pani Magdaleny Wiśniewskiej na II International Remote Online Competition of Young Pianists LVIV KAWAI Christmas 2020. W swoich grupach wiekowych Ebi Chang Meng z klasy drugiej zajęła I miejsce, a Anna Maciuszonek z klasy piątej zajęła III miejsce. Gratulujemy młodym pianistkom! Rodzicom dziękujemy za współpracę i zaangażowanie w przygotowaniach do konkursu.


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 23 STYCZNIA 2021 R.

NATASZA MISIEWICZ PIERWSZA W WARSZAWIE!
Z radością informujemy, że Natasza Misiewicz z klasy fortepianu Pana Marka Gidaszewskiego zajęła I miejsce w grupie trzeciej podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Fortepianowego "Cantabile" w Warszawie. Nasza pianistka otrzymała rownież Nagrodę Specjalną Przewodniczącej Jury mgr Joanny Kurpiowskiej za wyrożniającą osobowość artystyczną. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 23 STYCZNIA 2021 R.

GRATULACJE DLA GRUPY BASOWEJ!
Kontrabasiści z naszej szkoly - Hubert Krawiecki z klasy 6b oraz Michał Chałipka z klasy 2b otrzymali wyrożnienia na V Ogólnopolskim Konkursie dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów organizowanego w ramach Festiwalu Forte. Obaj są uczniami Pani Joanny Markiewicz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 21 STYCZNIA 2021 R.

SUKCESY UCZNIÓW KLASY FORTEPIANU!
Pragniemy poinformować o sukcesach uczniów klasy fortepianu Pani Anny Karowskiej.  Hanna Waluch - uczennica klasy czwartej zdobyła III miejsce podczas Ogólnopolskiego Konkursu 10-latków w Opolu oraz III miejsce podczas XXIV Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tuchowie. Podczas tego samego konkursu Jan Adamczyk z klasy trzeciej zajął II miejsce.  Kolejny sukces Jana Adamczyka to II miejsce podczas Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Trzcianie. W trakcie wspomnianego konkursu w Tuchowie, uczennica Jana Polak z klasy drugiej zdobyła wyróżnienie. Składamy serdeczne gratulacje laureatom i życzymy kolejnych sukcesów w obecnym roku szkolnym.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 20 STYCZNIA 2021 R.

SUKCESY UCZNIÓW KLASY SKRZYPIEC!
W Nowym Roku z radością informujemy o sukcesach naszych uczniów. Gabrysia Czernecka i Lucjan Banasik - uczniowie pierwszej klasy skrzypiec Ewy Suszyckiej zostali laureatami V Ogólnopolskiego Konkursu dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów organizowanego w ramach Festiwalu Forte. Składamy gratulacje dla uczniów, nauczyciela, zaangażowanych rodziców oraz ich wspaniałej akompaniatorki Lidii Grajkowskiej-Mroczkowskiej. Brawo!


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 10 STYCZNIA 2021 R.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU "KOLĘDA JUŻ U DRZWI"

Jury szkolnego konkursu „Kolęda już u drzwi” w składzie: Agnieszka Nowak (przewodnicząca), Anna Dolecka, Agnieszka Gandecka, Borys Kaźmierczak, Konrad Książczyk, Faustyna Lewandowska, Alicja Matuszewska i Aleksandra Wojtaszek po wysłuchaniu 36 prezentacji (19 zespołów kameralnych i 17 solistów) przyznało następujące nagrody oraz wyróżnienia:

KATEGORIA ZESPOŁY
Trzy równorzędne I nagrody:
Alicja i Julia Cieniuch
Maksymilian Lemko z siostrą Emilią, mamą Olgą i tatą Wiktorem
Julia i Szymon Matuszek z tatą Piotrem
Wyróżnienia I stopnia:
Lucjan Banasik z tatą Marcinem
Antonina Baszczyńska z mamą Lidią i kuzynkami Hanną i Marią Kłysz
Emilia Błaszak z siostrą Kariną i rodzicami
Aleksander Litwiniak z mamą Karoliną, babciami, ciocią i kuzynką
Gabriela i Grzegorz Olech z rodzicami
Franciszek i Jan Szczepańscy z siostrami Martą, Barbarą, Gabrielą i Heleną
Wyróżnienia II stopnia:
Antonina i Franciszek Leonarczyk z mamą Ewą
Julian i Zuzanna Nowak z tatą Jackiem
Natalia Wilińska z mamą Anną
Gabriela i Matylda Świdzińskie z mamą Kamilą

KATEGORIA SOLIŚCI
I nagroda
Witold Latanowicz
Trzy równorzędne II nagrody:
Róża Drahejm
Helena Korcz
Kacper Leśniewski
III nagroda
Maksymilian Śliwiński
Wyróżnienia I stopnia:
Gabriela Czernecka
Lena Misiorny
Wyróżnienia II stopnia:
Róża Garus
Aleksander Kapluk
Dawid Łapczyński
Antoni Wilkanowski
Wyróżnienie specjalne za świąteczną piosenkę
Emilia Mrówczyńska z bratem Jackiem

Nagrody i wyróżnienia podane są w porządku alfabetycznym – wg nazwisk uczestników. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu oraz zapraszamy do wysłuchania koncertu laureatów na szkolnym kanale YouTube.


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 23 GRUDNIA 2020 R.

SUKCES MICHAŁA CHAŁUPKI!
Z radością informujemy,że Michał Chałupka, uczeń klasy II b, zdobył III nagrodę na 9 Polskich Spotkaniach Kontrabasowych, które odbywały się w Mielcu. Michał jest uczniem klasy kontrabasu Pani Joanny Markiewicz. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w obecnym roku szkolnym!Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 23 GRUDNIA 2020 R.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Niechaj magia świąt Bożego Narodzenia obdaruje nas
radością rodzinnych spotkań, zdrowiem i pomyślnością,
życzliwością każdego bliźniego oraz  bliskością serc,
a  Nowy 2021 Roku niech darzy siłą, wytrwałością i niegasnącą nadzieją.

Piękną polską tradycją jest przyjmowanie kolędników przynoszących dobrą nowinę.
Pragniemy przywołać słowa piosenki autorstwa Artura Andrusa, które mówią:
„Chodzi kolęda po kolędzie i proste słowa ludziom śle,
Jakoś to będzie, jakoś będzie bo czemu niby nie.
Kolęda po kolędzie chodzi w oczy zagląda raz po raz.
Ludzie zmęczeni, starzy, młodzi miejcie dla siebie czas.”

Dyrekcja POSM I st. nr 1
Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 14 GRUDNIA 2020 R.

WYNIKI XXIII WIELKOPOLSKIEGO KONKURSU UCZNIÓW KLAS INSTRUMENTÓW DĘTYCH
Szanowni Państwo! 23. Wielkopolski Konkurs Uczniów Klas Instrumentów Dętych  został rozstrzygnięty! Jury konkursu po wysłuchaniu 148 prezentacji konkursowych, wyłoniło laureatów – 39 z nich otrzymało nagrody, 40 wyróżnienia. Protokół konkursu oraz linki do zwycięskich prezentacji w portalu YouTube zamieszczone są w poniższych plikach PDF.  Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Protokół XXIII Wielkopolskiego Konkursu Uczniów Klas Instrumentów Dętych:


Prezentacje laureatów pierwszych miejsc:


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 3 GRUDNIA 2020 R.

XXIII WLKP. KONKURS KLAS INSTRUMENTÓW DĘTYCH
Właśnie trwa XXIII Wielkopolski Konkurs Uczniów Klas Instrumentów Dętych – edycja online, organizowany przez POSM 1 st. nr 1, im. Henryka Wieniawskiego oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młodego Artysty „Puer Docilis” z udziałem środków finansowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Konkurs cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, gdyż do współzawodnictwa przystąpiło 148 uczniów z całej Polski. Z naszej szkoły, wyzwanie podjęło aż 14 śmiałków. Ogłoszenie wyników 15 grudnia 2020 roku. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów!


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 27 LISTOPADA 2020 R.

JUŻ DZIŚ KONKURS VIRTUOSOS V4+!
Pragniemy zaprosić wszystkich rodziców, uczniów i nauczycieli do śledzenia zmagań naszej uczennicy Zariny Zaradnej z klasy 4a podczas Międzynarodowego Konkursu Virtuosos V4+. Transmisję z konkursu można obejrzeć już dzisiaj o godzinie 19.00 na TVP KULTURA. Jednocześnie zachęcamy do odwiedzin strony internetowej konkursu pod adresem www.virtuosos.com


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 6 PAŹDZIERNIKA 2020 R.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI
Na czas świętowania Międzynarodowego Dnia Muzyki, na cześć Naszej Królowej cała społeczność Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia zwarła szyki i uroczyście na boisku szkolnym, które chwilowo stało się salą koncertową, wykonała "Odę do radości" Ludwika van Beethovena. Obowiązywały stroje galowe lub stylizacje z epoki w której żył Beethoven. Dziękujemy za wsparcie uczniów z POSM II stopnia. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć ze wspomnianego wydarzenia.


Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 4 PAŹDZIERNIKA 2020 R.
POŻEGNANIE HENRYKI WICIAK
Ze smutkiem informujemy, że 26 września 2020 roku zmarła Henryka Wiciak – nauczycielka Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 w latach 1973 – 1980. Msza święta w intencji zmarłej od wychowanków z naszej szkoły zostanie odprawiona w kościele oo. Dominikanów w Poznaniu w środę, 14 października 2020 roku o godzinie 8.00.
Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
data wpisu: 29 WRZEŚNIA 2020 R.
SUKCESY WIOLONCZELISTÓW POSM I ST.
Pragniemy z radością poinformować, że nasi wspaniali uczniowie z klasy wiolonczeli Pani Danuty Taczanowskiej zdobyli siedem nagród podczas VI Ogólnopolskiego Konkursu "Miniatura Wiolonczelowa" im. Leona Szymłowskiego. Konkurs odbywał się w formie online w dniach 26-27 września 2020 roku. Młodych muzyków oceniało Jury w składzie Marcin Zdunik, Rafał Kwiatkowski oraz Bartosz Koziak. Poniżej prezentujemy listę laureatów:
Nazar Sakalenka - III miejsce (grupa 4)
Wojciech Staszczuk - II miejsce (grupa 3)
Lidia Chmielewska - III miejsce (grupa 3)
Maria Kaczorowska - II miejsce (grupa 2)
Franciszek Kolenda - III miejsce (grupa 1)
Antoni Wilkanowski - II miejsce (grupa 1)
Barłomiej Ambrosius - II  miejsce (grupa 1)
Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Data wpisu: 1 WRZEŚNIA 2020 R.

POWITANIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM
Kochane dzieci, Szanowni Państwo! Spotykamy się po wakacjach – mam nadzieję, że wypoczęci i stęsknieni za sobą i za szkołą, w której nie mogliśmy pracować od połowy marca. Niezwykły to czas i niełatwo się w nim odnaleźć. Francuski pisarz i filozof – Jean-Paul Sartre napisał kiedyś „Być może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze”. Cóż, pozostaje nam – wbrew trudnościom, niepewności – starać się, by te nasze niełatwe czasy były na swój sposób piękne – dzięki naszej wzajemnej życzliwości, troskliwości, dzięki wspólnym staraniom o to, by jak najlepiej nam się wspólnie pracowało: uczyło i muzykowało. Muzyka - czarodziejka, której pełno jest we wszystkich zakamarkach szkoły, pomoże nam przetrwać trudniejsze chwile (oby ich było jak najmniej), będzie nam niosła radość, a kiedy indziej – spokój.

Jedna z ulubionych pisarek „młodzieżowych”, poznanianka Małgorzata Musierowicz napisała kiedyś swoim czytelnikom takie życzenia na rozpoczęcie roku szkolnego: „Życzę Wam(...), żeby Wasi nauczyciele byli wyrozumiali, przyjacielscy i życzliwi, żeby uczyli Was wspaniale, uznając jednocześnie Wasze prawo do błędów, pomyłek, zapomnień i nawet chwilowych załamań pilności, żeby potrafili dostrzec, jak ciężko Wy pracujecie – tak jest, bardzo ciężko; wciąż jeszcze pracujecie dłużej i wydajniej niż niejeden górnik, ponieważ po ośmiu godzinach stresującej pracy w szkole musicie się ostro uczyć jeszcze po południu, wieczorem i w nocy.  Nauczycielom z kolei życzę, żeby ich ciężka (w równie wielkim wymiarze godzin) praca została nareszcie doceniona przez Państwo. Dla wszystkich powinno stać się jasne, że praca nauczycieli jest niezwykle ważna, niezwykle odpowiedzialna, że od tej pracy naprawdę zależy polskie jutro. Życzę też nauczycielom, żeby mieli uczniów dobrych, spokojnych i uczciwych, a także – pilnych, chętnych i pracowitych". Życzmy sobie tego wszyscy, a także zdrowia (to w tej chwili absolutny priorytet!) oraz ciekawego, spokojnego, pracowitego i możliwie bezproblemowego roku szkolnego 2020/2021.

Autor wpisu: POSM I st. nr 1 w Poznaniu
Wróć do spisu treści