Spotkanie z autorem książek dla dzieci – Panem Łukaszem Wierzbickim

„Zawsze, gdy ruszysz przed siebie, spotka cię coś ciekawego” – tymi słowami Łukasz Wierzbicki (pisarz,
biograf, reporter, podróżnik, obieżyświat, który zwiedził wszystkie kontynenty poza Antarktydą) dnia 9 stycznia 2024 roku motywował uczniów klas I – III do spełniania swoich marzeń oraz podróży, niekoniecznie na koniec świata.

Podczas tego niezwykłego spotkania uczniowie wszystkimi zmysłami mogli uczestniczyć w podróży Kazimierza Nowaka przez Czarny Ląd, brać udział w zabawnych, a zarazem niebezpiecznych przygodach niedźwiedzia Wojtka z Armią gen. Władysława Andersa, podróżować machiną przez Chiny, czy wokół świata na wariata okrążyć Ziemię oraz popłynąć w kajakowej wyprawie Aleksandra Doby przez Ocean Atlantycki, a także zwiedzić cały świat w celach naukowych razem z Pawłem Edmundem Strzeleckim.

Autor ,,Afryki Kazika’’ przywiózł ze sobą mnóstwo ciekawych eksponatów, rekwizytów i pamiątek, a swoje opowieści uatrakcyjnił nie tylko pokazem multimedialnym, ale też dodatkowymi efektami specjalnymi, także talentem aktorskim oraz poczuciem humoru. Podróż do egzotycznych krajów oraz transatlantycki rejs minęły dzieciom w mgnieniu oka, dostarczając im wielu zabawnych oraz niezapomnianych wrażeń.

Łukasz Wierzbicki swoimi opowieściami zmotywował dzieci do realizacji swoich marzeń, nawet tych najbardziej niezwykłych, do poszukiwania przyjaciół i przygód, podróżowania oraz poznawania historii poprzez czytanie książek, które pozwalają nam dotrzeć w najdalsze zakątki Ziemi, a także poznać  ludzi, których już wśród nas nie ma.

Wielu uczniów skorzystało z możliwości nabycia książek z dedykacjami i autografami autora. Organizatorem spotkania była biblioteka szkolna.