Sukcesy uczniów (I-II 2022 r.)

Zdjęcie przedstawia Różę Garus z dyplomem wyróżnienia pierwszego stopnia.

Z radością informujemy o kolejnych sukcesach uczniów z klasy wiolonczeli pani Danuty Taczanowskiej. Boguś Graca zdobył III nagrodę w kategorii pierwszej na Międzynarodowym Konkursie 4th Gustav Mahler Prize Cello Competition 2022 organizowanym w Pradze (Czechy). Konkurs miał miejsce 7 lutego 2022 roku. Podczas tego samego konkursu laury zdobył również Franciszek Kolenda uzyskując III nagrodę w kategorii pierwszej.

Sukcesy odnieśli również pianiści. Róża Garus z klasy 3a i Dawid Łapczyński z klasy 4a zdobyli wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Muzyka w wykonaniu najmłodszych Od Baroku po współczesność”, który odbył się stacjonarnie 10 grudnia 2021 roku w Gdańsku. Dawid Łapczyński z klasy 4a został również laureatem II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Libiążu, który odbywał się stacjonarnie w dniach 15-16 stycznia 2022 roku. Nauczycielom oraz laureatom składamy serdeczne gratulacje!