Sukcesy uczniów (V 2023 r.)

Z radością informujemy o laurach zdobytych w maju przez uczniów POSM I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego.

W dniu 20 maja 2023 roku w Golubiu-Dobrzyniu miał miejsce VII Festiwal Gitarowy na Zamku. Z radością informujemy, że III miejsce w grupie pierwszej zdobyła Adrianna Świtoniak, uczennica Pana Piotra Kosmowskiego.

Z koeli podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentalnego dla szkół muzycznych I i II stopnia „Virtuoso!” wyróżnienie drugiego stopnia zdobyła Hannah Connor, uczennica klasy fletu Pani Anny Zgółki-Downar. Dyplom uznania za wyróżniający akompaniament otrzymała również Pani Anna Zgółka-Downar.

W obecnym roku szkolnym po raz kolejny w Gostyniu spotkali się w młodzi entuzjaści popisowej gry na werblu. Miło nam donieść, że laureatami VII Regionalnego Konkursu Perkusyjnego ” Konfrontacje Młodych Werblistów” w swoich grupach wiekowych zostali nasi uczniowie – Kacper Chala Puello (nauczyciel – Grzegorz Burandt) oraz Maksym Nelke. Obaj zdobyli wyróżnienia. Natomiast I miejsce otrzymał Kazimierz Hyżak, któremu w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodził nawet złamany palec! Nauczycielką Maksyma i Kazimierza jest Pani Małgorzata Marciniak. Pozaregulaminową nagrodę „Mistrz szybkości” wywalczył Miłosz Tomczak, uczeń Pana Grzegorza Burandta.

XVI Ogólnopolski „Łowiecki” Konkurs Miniatur Fortepianowych z dumą wspominać będzie Dawid Izaak Łapczyński. Uczeń klasy fortepianu Pani Joanny Kamińskiej-Drahejm zdobył drugie miejsce w grupie trzeciej. Nie są to jedyne sukcesy uczniów sekcji instrumentów klawiszowych. Podczas XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Muzyka polska i nie tylko…” III miejsce w kategorii II zdobyła Jana Polak z klasy fortepianu Pani Anny Karowskiej.

W dniach 17 do 18 maja 2023 odbył się V Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim. W konkursie udział wzięło troje uczniów z klasy akordeonu uzyskując bardzo dobre wyniki. Jan Pawlak otrzymał I nagrodę, a Dominika Dzilne oraz Letycja Zakaszewska zdobyły II nagrodę. Uczniów do konkursu przygotował Pan Karol Jankowski, który również otrzymał dyplom za wyróżniające przygotowanie uczniów.

W maju sukcesy odnieśli również uczniowie sekcji instrumentów smyczkowych. Kontrabasista André Kasztelan otrzymał III nagrodę oraz wyróżnienie za najwyższą punktację w ramach specjalności w grupie pierwszej w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym „Virtuoso!”. André jest uczniem pani Joanny Markiewicz, a przy fortepianie towarzyszyła mu Pani Monika Szkudlarczyk.

Antoni Wilkanowski uzyskał I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Smyczkowych i Zespołów Kameralnych „ Violin – Cello” im. Wandy i Kazimierza Wiłkomirskich w Warszawie. Kolejny sukces młodego wiolonczelisty to wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Opus 2023”. Nauczycielem laureata jest Pani Agnieszka Bałaban. Przy fortepianie towarzyszyła mu na scenie Pani Klaudia Gałecka.

Podczas Ogólnopolskiego Konkursu „Talenty Muzyczne 2023” laury zdobyli uczniowie klasy skrzypiec Pana Janusza Dąbrowskiego. Romeo Vettori został laureatem IV nagrody, a Julia Choińska zdobyła III nagrodę.

Sukcesy nie tylko konkursowe w minionym miesiącu odniósł Wolfgang Maciaszczyk – uczeń VII klasy naszej Szkoły. Występował jako solista z orkiestrą Polish Art Philharmonic w Myślenicach, Neubrandeburgu, Magdeburgu, Halle, Potsdamie, Chemnitz i Dresden, wykonując Koncert d-moll na dwoje skrzypiec Jana Sebastiana Bacha. Do trasy koncertowej Wolfgang był przygotowywany przez swoją nauczycielkę skrzypiec – Panią Ewę Suszycką, Tatę – Michała Maciaszczyka oraz Pianistkę – Joannę Majewską. Wszystko przy wielkim wsparciu Mamy – Pauliny Maciaszczyk.

Gratulujemy laureatom, nauczycielom oraz rodzicom! Jesteście wspaniali!