Sukcesy uczniów (VI 2023 r.)

Mimo rozpoczętego okresu wakacyjnego pragniemy z radością podzielić się z Państwem sukcesami uczniów POSM I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego osiągniętymi w czerwcu.

Hannah Olivia Connor z klasy fletu Pani Anny Zgółki-Downar zdobyła I nagrodę podczas IMKA Music Competition. Nie jest to jedyny sukces uzdolnionej flecistki w minionym miesiącu. Podczas konkursu International Arts Competition w Rumunii uczennica zdobyła I miejsce i nagrodę specjalną. Kolejny jej sukces to Złota Nagroda podczas Konkursu Long Young Musician w Londynie w kategorii Young Talent. Podczas występów przy fortepianie towarzyszyła Lidia Grajkowska-Mroczkowska.

Świetne wyniki odniosły również uczennice Pani Agnieszki Gandeckiej. Flecistka Julia Matuszek zajęła III miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia Virtuoso!, a Iga Adamczyk zdobyła II miejsce w Pleszewskim Konkursie Fletowym.

Dużo radości przyniosły nam wieści o sukcesach uczniów sekcji instrumentów smyczkowych. Podczas konkursu World Art Games – International Art Media Contest w Hiszpanii laury zdobyli uczniowie z klasy wiolonczeli Pani Danuty Taczanowskiej. Bogusław Graca zdobył I nagrodę w kategorii I, Piotr Roemer – I nagrodę w kategorii I, Bartłomiej Ambrosius – I nagrodę w kategorii II, a Zofia Wojtkowiak – I nagrodę w kategorii II. Z kolei podczas IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowo-Kontrabasowego w Kowalewie Pomorskim Bogusław Graca zdobył II nagrodę oraz nagrodę specjalną, a Bartłomiej Ambrosius uzyskał tytuł laureata. To nie koniec sukcesów naszych wspaniałych wiolonczelistów. Antoni Wilkanowski, uczeń klasy wiolonczeli Pani Agnieszki Bałaban otrzymał III nagrodę na IX Ogólnopolskim Konkursie Miniatura Wiolonczelowa im. L. Szymłowskiego w Warszawie. Wszystkim laureatom doskonały akompaniament zapewniła Pani Klaudia Gałecka.

W czerwcu laury zdobyli również kontrabasiści. W trakcie rywalizacji konkursowej podczas VII Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego w ramach Festiwalu „Presto” tytuły laureata otrzymali Stefan Ratajczak oraz Michał Chałupka. Oboje uczniów kształci się w klasie kontrabasu Pani Joanny Markiewicz. Laureatom akompaniowała Pani Monika Szkudlarczyk.

Sukcesy sekcji instrumentów klawiszowych wzbogaciła Emilia Żołyniak, uczennica Agaty Malińskiej, zdobywając Grand Prix na X Międzynarodowym Konkursie Wokalno-Instrumentalnym „Viva Astana” (Włochy/Kazachstan), który odbył się 20 czerwca 2023 roku w Astanie (Kazachstan).

Również uczniowie klasy gitary dali nam wielkie powody do dumy.

W trakcie VIII Majowego Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Akademii Sztuki w Szczecinie I miejsce zdobył gitarzysta Maksymilian Śliwiński.

W dniu 10 czerwca 2023 roku w Belgradzie (Serbia) miał miejsce konkurs World Open Online Music Competition. Krzysztof Ginelli zdobył I miejsce w kategorii VII, Maksymilian Śliwiński – I miejsce w kategorii VIII, Jędrzej Andrzejewski otrzymał tytuł Excellent Preformer oraz I miejsce Natomiast duet gitarowy Maksymilian Śliwiński i Krzysztof Ginelli zdobył I miejsce oraz tytuł Concert Preformer.

Z kolei podczas VII Festiwalu Gitarowego na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu II miejsce zdobył Maksymilian Kolenda, a Filip Kamiński został wyróżniony. Nauczycielem gitarzystów jest Pan Piotr Kosmowski.

Podczas IX Ogólnopolskich Konfrontacji Gitarowych „Gitarowe Hurra” w Świebodzinie Maksymilian Kolenda zdobył II miejsce, a Filip Kamiński – I miejsce. Nauczycielem laureatów jest Pan Wiesław Kuśnierczak. Podczas wspomnianego konkursu Grand Prix otrzymała Adrianna Świtoniak z klasy Pana Piotra Kosmowskiego.