Sukcesy uczniów (XII 2022 r.)

Malwina Jasińska siedząca przy fortepianie. Na pulpicie do nut wyłożone są dyplomy uzyskane przez uczennicą w grudniu 2022 roku.

W nowym roku kalendarzowym z radością informujemy o sukcesach, jakie w minionych miesiącach odnieśli uczniowie POSM I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego.

Malwina Jasińska z klasy fortepianu Pani Anny Karowskiej, Lea Piechanowska z klasy fortepianu Pana Marka Gidaszewskiego oraz Dawid Izaak Łapczyński z klasy fortepianu Pani Joanny Kamińskiej-Drahejm zdobyli trzy pierwsze nagrody podczas II Ogólnopolskiego Konkursu „Muzyczny Koryfeusz”. Warto wspomnieć, że w ubiegłym miesiącu Dawid został również uhonorowany Nagrodą Miasta Poznania w kategorii artystycznej za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2021/2022.

Międzynarodowe laury zdobyła Malwina Jasińska. Uczennica klasy fortepianu Pani Anny Karowskiej zajęła pierwsze miejsce oraz otrzymała nagrodę za najlepsze wykonanie utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta podczas rywalizacji w Międzynarodowym Konkursie Mozartowskim „Amadeus”, który miał miejsce w Brnie (Czechy).

Jana Polak, również uczennica klasy fortepianu Pani Anny Karowskiej, uzyskała pierwsze miejsce w grupie drugiej, nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina oraz nagrodę za najlepszy warsztat pianistyczny. Wszystkie laury zostały zdobyte podczas I Regionalnego Konkursu Pianistycznego w Osieku nad Wisłą.

Laureatką międzynarodowego konkursu jest też pianistka Helena Hyżak – uczennica Pani Agaty Malińskiej. Zdobyła I nagrodę na II Międzynarodowym Konkursie Wokalno-Instrumentalnym „Christmas Symphony” (Estonia/Litwa/Kazachstan 2022), który odbył się 23 grudnia 2022 roku w Kazachstanie.

W trakcie listopadowych XXVII Słupeckich Spotkań Muzycznych laury otrzymali uczniowie z klasy gitary Pana Wiesława Kuśnierczaka oraz Pana Piotra Kosmowskiego. Tytuły laureata zdobyli Maksymilian Śliwiński, Krzysztof Ginelli oraz Maksymilian Kolenda, a Filip Kamiński – wyróżnienie.

Flecistka Connor Olivia Hannah zdobyła drugą nagrodę w kategorii Junior, podczas 13th World Open Music Competition, który odbył się 19 grudnia 2022 roku. Nauczycielem laureatki jest Pani Anna Zgółka-Downar.

Podczas Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego „String Competition 2022”, który odbył się w dniu 17 grudnia 2022 roku powodów do dumy dostarczyli nam nasi wiolonczeliści. III nagrodę zdobył Bogusław Graca, a wyróżnienie uzyskała Zofia Wojtkowiak. Z kolei na II Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Małopolska 2022” (Kraków-Tuchów) drugie nagrody zdobyli Franciszek Kolenda oraz Bogusław Graca. Laureatów przygotowała Pani Danuta Taczanowska, a przy fortepianie towarzyszyła Pani Klaudia Gałecka.

Wiele powodów do radości dostarczyli nam uczniowie klasy skrzypiec.

Podczas VII Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego w ramach „Festiwalu Forte”, uczennica Rozalia Urbanek z klasy skrzypiec Ewy Suszyckiej, otrzymała tytuł laureata. Przy fortepianie towarzyszyła Rozalce jej mama – Pani Maria Urbanek.

Kolejne laury skrzypków zostały zdobyte w trakcie I Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Smyczkowych „Pizzicato”, który odbywał się w Krakowie w dniach 10-12 grudnia 2022 roku. Martyna Drobnik z klasy I otrzymała III nagrodę, a Pani Ewa Suszycka – Dyplom Honorowy Najlepszego Nauczyciela.

Z kolei podczas II Ogólnopolskiego Konkursu „Muzyczny Koryfeusz” (grudzień 2022 roku):
– Martyna Drobnik otrzymała wyróżnienie
– Marcelina Krupa otrzymała I nagrodę
– Rozalia Urbanek otrzymała III nagrodę
– Lila Piekarek otrzymała wyróżnienie
– Gabriela Czernecka otrzymała II nagrodę
– Lucjan Banasik otrzymał III nagrodę,
– Pani Ewa Suszycka Dyplomy Uznania za wyróżniające przygotowanie każdego z Laureatów.

Dzieciom towarzyszyli Nasi wspaniali pianiści – Pani Lidia Grajkowska-Mroczkowska, Pan Konrad Książczyk
oraz Pani Maria Urbanek, którzy otrzymali Dyplomy Uznania za wyróżniający akompaniament.