Ostatnie pożegnanie prof. Aleksandra Kasprzaka

3 maja 2024 roku zmarł Aleksander Kasprzak, wieloletni zasłużony nauczyciel naszej Szkoły, zastępca dyrektora Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Poznaniu, ceniony pedagog, kierownik sekcji instrumentów smyczkowych, wychowawca wielu pokoleń skrzypków.

Był wszechstronnie wykształconym nauczycielem i muzykiem, ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Poznaniu i studia uniwersyteckie w zakresie historii sztuki na UAM. Przez blisko czterdzieści lat był również artystą muzykiem, znakomitym skrzypkiem grupy I skrzypiec w Filharmonii Poznańskiej.

Aleksander Kasprzak był osobowością życia kulturalnego i muzycznego Poznania. Przemiły człowiek, znakomity kolega, w pracy zawsze chętny do pomocy i służący młodszym swoją wiedzą i doświadczeniem. Podziwialiśmy jego pracowitość, poświęcenie i ogromne zaangażowanie się we wszystko co robił. Całe swoje życie poświęcił pracy pedagogicznej i muzyce.

Będąc na emeryturze nie rozstawał się z muzyką, zawsze uczęszczał na koncerty Filharmonii Poznańskiej, zasiadał w XI rzędzie w charakterystycznej muszce. Nie zobaczymy Go już wśród melomanów w Auli UAM.

Msza święta pogrzebowa odprawiona zostanie w piątek 17 maja 2024 r. o godz. 13.00 na zabytkowym cmentarzu parafii Bożego Ciała przy ulicy Bluszczowej 14 w Poznaniu.

Pogrążeni w żalu Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy POSM I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.