Sukcesy uczniów (IV 2023 r.)

W dniach od 13 do 14 kwietnia 2023 roku w Ostrawie (Czechy) odbył się jubileuszowy X Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy . Udział w konkursie wzięło troje uczniów POSM I st. nr 1 rywalizując w grupie do lat 11. Jan Pawlak uzyskał II miejsce, a Dominika Dzilne oraz Letycja Zakaszewska otrzymały wyróżnienia.

Kolejny sukces klasy akordeonu to II nagroda wywalczona przez Jana Pawlaka w XVII Grudziądzkim Konkursie Akordeonowym. Rywalizacja o zasięgu ogólnopolskim odbyła się w dniach 21-22 kwietnia 2023 w Grudziądzu. Wszyscy laureaci uczą się w klasie akordeonu Pana Karola Jankowskiego.

Podczas 14th World Open Music Competition sukcesy odnieśli uczniowie klasy kontrabasu Pani Joanny Markiewicz. Laureatem I nagrody został Stefan Ratajczak oraz André Kasztelan. II nagrodę zdobył Michał Chałupka. Naszym utalentowanym kontrabasistom akompaniowała Pani Monika Szkudlarczyk

Kolejne sukcesy w tym roku szkolnym odniosły pianistki z klasy fortepianu Pani Anny Karowskiej. Jana Polak zajęła I miejsce w drugiej grupie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia ,,Mistrz Klawiatury”, który odbył się w Warszawie w dniach 20-21 kwietnia 2023 roku. Malwina Jasińska zajęła I miejsce w International Piano Competition Kosice 2023. Potrójne laury zdobyła Hanna Waluch zajmując III miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym im. Romualda Twardowskiego w Puławach i III miejsce w II International Online Music Competition “Music is live” oraz III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym – Wiosenne Impresje 2 – Kraków 2023.

Helena Hyżak z klasy fortepianu Pani Agaty Malińskiej zdobyła I nagrodę, a II nagrodę uzyskał Gustaw Mazur z klasy fortepianu Pana Marka Gidaszewskiego na VI Festiwalu Pianistycznym im. Apolinarego Szeluty w Słupcy. Konkurs odbywał się w dniach 26-28 kwietnia 2023 roku.

Podczas XII Międzyszkolnego Konkursu Pianistycznego „Za kotarą” w Lesznie tytuł laureata w grupie czwartej zdobył Alexander Segura, a Klaudia Slodan wyróżnienie w grupie III. Oboje pianistów uczy Pani Monika Janus.

Podczas Ogólnopolskiego Konkursu „Talenty muzyczne”, który odbywał się w dniach 29 kwietnia do 30 kwietnia 2023 roku w Poznaniu sukces odniosły uczennice z klasy skrzypiec. Martyna Drobnik oraz Marcelina Krupa z klasy skrzypiec Pani Ewy Suszyckiej zdobyły dwie I nagrody. Sukces odniosły również uczennice klasy skrzypiec Pani Hanny Stefaniak. Blanka Skrzypińska zdobyła I nagrodę, a Gabriela Nowak i Antonina Roik dwie II nagrody.

Podczas wspomnianego konkursu laury zdobyła również Hannah Olivia Connor z klasy fletu Pani Anny Zgółki-Downar zdobywając II nagrodę. Kolejny sukces utalentowanej młodej flecistki to I nagroda podczas International Art Media Contest „World Art Games” w Hiszpani. Przy fortepianie towarzyszyła wszystkim laureatom niezawodna pianistka – Pani Lidia Grajkowska-Mroczkowska.

Wszystkim laureatom, nauczycielom serdecznie gratulujemy!